sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Sposób na dzika

23.10.2018


Niedostatecznie oświetlona ulica przy takiej jak dziś pogodzie grozi zderzeniem z szarżującą bez odblasków watahą. Co robić?

Ulica Kasztanowa, między Nadarzyńską a Łąkową, wtorek, kilka minut po osiemnastej: jadący od strony Podkowy samochód nagle zatrzymuje się i długimi światłami daje sygnał kierowcy jadącemu z naprzeciwka. Ten naciska na hamulec i dopiero wtedy dostrzega przebiegające przez jezdnię stado dzików.

Strzelanie do zwierząt to barbarzyństwo. Można je odłowić i przewieźć tam, gdzie nikomu nie zagrożą, to jednak niełatwa sprawa. Można też z pomocą odstraszaczy chemicznych nakłonić dziki do opuszczenia Żółwina, ale czy chcemy stwarzać problem sąsiadom? Pewnie są jeszcze inne cywilizowane sposoby poradzenia sobie z tymi zwierzętami. (ike)

Dziki na Nadarzyńskiej – kadr z filmu przesłanego zolwin.pl przez Bartka Prusaka

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie