sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Sto podpisów

10.02.2018


Już sto osób z Żółwina i innych miejscowości podpisało się pod petycją do burmistrza gminy Brwinów w sprawie zmiany organizacji ruchu od skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej do skrzyżowania Nadarzyńskiej ze Szkolną.

W piśmie poruszono jedynie część problemów związanych z sytuacją panującą na najważniejszym węźle komunikacyjnym w Żółwinie. Sprawa wymaga kompleksowego rozwiązania, które musi uwzględnić m.in. zwiększenie natężenia ruchu w kolejnych latach, zapewnienie bezpieczeństwa pieszym (o braku oznakowanego przejścia w rejonie skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej pisaliśmy wiele razy), bezpieczny dojazd do przedszkola (w pierwszych latach szkoły), które już w tym roku będzie budowane za placem zabaw przy Nadarzyńskiej, stworzenie miejsc parkingowych związanych z placem zabaw, świetlicą Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej i czekającą na remont dużą salą OSP.

Petycję do burmistrza można jeszcze podpisać w sklepie na rogu Nadarzyńskiej i Kasztanowej. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie