czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Szkoła nie urośnie, za to dostanie skrzydło

23.11.2017


Stan fundamentów Szkoły Podstawowej w Żółwinie jest gorszy, niż przypuszczano, niemożliwe okazało się zbudowanie nowej kondygnacji. Zamiast tego ma powstać nowe skrzydło obiektu – wynika z informacji zawartej w projekcie uchwały w sprawie ustalenia wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2017. Rada Miejska w Brwinowie ma ją uchwalić w czasie sesji w środę 29 listopada.

Przedstawiamy fragment dokumentu dotyczący szkoły: "Pierwotna koncepcja zakładała przebudowę, nadbudowę i rozbudowę części budynku z lat 50. W trakcie prowadzenia prac projektowych wykonano odkrywki posadowienia budynku i stwierdzono brak odpowiedniego fundamentowania do realizacji inwestycji. Nowa koncepcja zakładała rozbudowę skrzydła budynku z lat 90. W wyniku przeprowadzonych analiz stwierdzono, iż ta część również nie nadaje się pod planowaną rozbudowę – ze względu na sposób fundamentowania, układ konstrukcyjny oraz niedające się spełnić wymagania ochrony pożarowej. Przebudowa istniejącego budynku zarówno w części z lat 50. i 90. byłaby niecelowa i nieekonomiczna. Aktualnie projekt rozbudowy szkoły realizowany jest według koncepcji dobudowy nowego skrzydła, która umożliwi jednoczesne użytkowanie istniejących budynków szkoły. Ujawnione dane spowodowały konieczność zmian koncepcji rozbudowy i wydłużenie fazy projektowania". (ike)
Widok szkoły od strony lasu

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie