sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Tani wykonawca na wagę złota

02.11.2018


"Samorządy masowo odwołują przetargi. Problemy będą coraz większe" – alarmował w marcu br. Portal Samorządowy. Problemy rzeczywiście narastają, także w Żółwinie.

Nie udało się rozstrzygnąć przetargów m.in. na chodnik wzdłuż Nadarzyńskiej, od Kasztanowej do Wolty, zaś w piątek na stronie internetowej gminy Brwinów pojawiła się informacja o unieważnieniu przetargu na przebudowę ul. Słonecznej obejmującej m.in. budowę ciągu pieszo-rowerowego od Nadarzyńskiej do Południowej. Powód: "oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na finansowanie zamówienia. Zamawiający nie może podwyższyć kwoty budżetowej".

Z całej Polski napływają informacje o odwoływaniu przetargów, bo strona publiczna (samorządy) nie jest w stanie zaspokoić oczekiwań oferentów, ci z kolei wykazują, że w ostatnich dwóch latach nastąpił znaczny wzrost kosztów pracy i materiałów. Sytuację utrudnia kumulacja zaplanowanych przez samorządy inwestycji, które spieszą się z wydaniem o czasie unijnych środków. Na rozszerzenie frontu inwestycyjnego miały też wpływ wybory samorządowe, ubiegający się o reelekcję włodarze starali się zaskarbić względy mieszkańców realizacją oczekiwanych przez nich obiektów.

Jeśli sytuacja się nie zmieni, można się spodziewać, także w Żółwinie, opóźnienia wykonania zaplanowanych inwestycji. Chodnikiem od Kasztanowej do Wolty mieliśmy przejść 7 grudnia, lecz w tej chwili wydaje się to już niemożliwe.

Na szczęście udało się wyłonić wykonawcę przedszkola publicznego przy Nadarzyńskiej – obiekt za prawie 9 mln zł. ma być gotowy za rok

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie