czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

To był blackout

24.07.2017


Niedzielna nawałnica pozbawiła Żółwin na przeszło 20 godzin energii elektrycznej.

Początkowe komunikaty, że awaria potrwa pięć godzin, dawały nadzieję na przywrócenie prądu wieczorem. Jednak przeżyliśmy ciemną noc. W poniedziałek brak energii sparaliżował życie gospodarcze Żółwina (to przecież miejsce pracy wielu osób) oraz zakłócił funkcjonowanie gospodarstw domowych i mieszkańców. (ike)

Ulewny deszcz, potężne podmuchy wiatru, grad i pioruny - tak wyglądał Żółwin w czasie niedzielnej nawałnicy

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie