wtorek, 28 maja 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Trzecia dekada sołtysa

04.04.2019


Sprawujący funkcję sołtysa Żółwina od 1999 r. Karol Marchwiak został wybrany na kolejną kadencję.

W czasie czwartkowego zebrania wiejskiego jedyny kandydat na sołtysa otrzymał poparcie 81 osób, siedem głosowało przeciwko, zaś głos jednej osoby uznano za nieważny.

- Dziękuję mieszkańcom za poparcie, a tym, którzy głosowali przeciwko, postaram się udowodnić, że warto na mnie zagłosować w czasie kolejnych wyborów – powiedział Karol Marchwiak. Jeszcze przed głosowaniem sołtys uzyskał wsparcie od burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego, który nazwał go dobrym gospodarzem i wyraził nadzieję, że będzie z nim współpracował także w najbliższych latach.

W nowej sześcioosobowej radzie sołeckiej znalazły się trzy osoby zasiadające w niej wcześniej – Grzegorz Kogut, Paweł Komender, Piotr Strubiński - oraz trzy nowe: Piotr Kozieja, Rafał Kucharski i jedyna w tym gronie kobieta – Marta Obara-Michlewska. Niestety zasada parytetu nie objęła dotąd statutu sołectwa gminy Brwinów.

Arkadiusz Kosiński poinformował, że nie ma zagrożenia dla zakończenia budowy przedszkola samorządowego przy Nadarzyńskiej do 30 września br. Do 2021 r. obiekt będzie filią szkoły podstawowej – mają się w niej uczyć uczniowie zerówki oraz klas: pierwszej i drugiej, a być może także trzeciej. Przeprowadzkę do nowego budynku burmistrz planuje w czasie przerwy świątecznej w grudniu br. Uczniowie wrócą na ul. Szkolną po rozbudowie szkoły podstawowej – ta inwestycja ma być realizowana w latach 2020-2021.

W najbliższym czasie rozpocznie się budowa chodnika z odwodnieniem przy Nadarzyńskiej – od Kasztanowej do Wolty – wraz w wyniesionym przejściem dla pieszych oraz oświetlonym lampami czterometrowym ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ogrodzenia Wolty w kierunku Polnej.

Najważniejszą gminną inwestycją drogową w tym roku ma być remont ulic, m.in. Młochowskiej na odcinku od Krótkiej do Leśnej. (ike)

skomentuj na FB

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

Żółwin 2030

13.05.2024

Gmina Brwinów opracowała strategię rozwoju gminy do 2030 r. i zachęca mieszkańców do dyskusji, zgłaszania uwag i wniosków. Konsultacje potrwają do 17 czerwca.

Żółwin rośnie najszybciej w gminie

08.05.2024

Prawie co trzecia osoba zameldowana w 2023 r. w gminie Brwinów pochodzi z Żółwina.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie