wtorek, 26 września 2023

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Trzecia dekada sołtysa

04.04.2019


Sprawujący funkcję sołtysa Żółwina od 1999 r. Karol Marchwiak został wybrany na kolejną kadencję.

W czasie czwartkowego zebrania wiejskiego jedyny kandydat na sołtysa otrzymał poparcie 81 osób, siedem głosowało przeciwko, zaś głos jednej osoby uznano za nieważny.

- Dziękuję mieszkańcom za poparcie, a tym, którzy głosowali przeciwko, postaram się udowodnić, że warto na mnie zagłosować w czasie kolejnych wyborów – powiedział Karol Marchwiak. Jeszcze przed głosowaniem sołtys uzyskał wsparcie od burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego, który nazwał go dobrym gospodarzem i wyraził nadzieję, że będzie z nim współpracował także w najbliższych latach.

W nowej sześcioosobowej radzie sołeckiej znalazły się trzy osoby zasiadające w niej wcześniej – Grzegorz Kogut, Paweł Komender, Piotr Strubiński - oraz trzy nowe: Piotr Kozieja, Rafał Kucharski i jedyna w tym gronie kobieta – Marta Obara-Michlewska. Niestety zasada parytetu nie objęła dotąd statutu sołectwa gminy Brwinów.

Arkadiusz Kosiński poinformował, że nie ma zagrożenia dla zakończenia budowy przedszkola samorządowego przy Nadarzyńskiej do 30 września br. Do 2021 r. obiekt będzie filią szkoły podstawowej – mają się w niej uczyć uczniowie zerówki oraz klas: pierwszej i drugiej, a być może także trzeciej. Przeprowadzkę do nowego budynku burmistrz planuje w czasie przerwy świątecznej w grudniu br. Uczniowie wrócą na ul. Szkolną po rozbudowie szkoły podstawowej – ta inwestycja ma być realizowana w latach 2020-2021.

W najbliższym czasie rozpocznie się budowa chodnika z odwodnieniem przy Nadarzyńskiej – od Kasztanowej do Wolty – wraz w wyniesionym przejściem dla pieszych oraz oświetlonym lampami czterometrowym ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ogrodzenia Wolty w kierunku Polnej.

Najważniejszą gminną inwestycją drogową w tym roku ma być remont ulic, m.in. Młochowskiej na odcinku od Krótkiej do Leśnej. (ike)

skomentuj na FB

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023

Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

Odmieniona Pigwowa

18.08.2023

Przebudowa alei Pigwowej w Książenicach zbliża się do finału.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2023 IKE - Usługi Literackie