środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

UWAGA, ŚLISKO!

13.02.2014


W czwartek rano, w odstępie godziny, doszło do dwóch incydentów drogowych na rogu Kasztanowej i Nadarzyńskiej. W obu przypadkach kierujący samochodami osobowymi nie zapanowali nad pojazdami na oblodzonej nawierzchni.

Do pierwszej kolizji doszło ok. godz. 7.20 – samochód, skręcając z Kasztanowej w prawo, uderzył w tablicę z planem Żółwina. Po godzinie inny samochód wjechał na posesję położoną na rogu Nadarzyńskiej i Kasztanowej. Pojazd wyciągnęła stamtąd laweta.

Skrzyżowanie Kasztanowej z Nadarzyńską jest najniebezpieczniejszym miejscem w Żółwinie. Najbardziej narażony jest właściciel posesji położonej na wprost Kasztanowej. W 2010 r., jadący Kasztanową kierowca staranował bramę i uderzył w werandę domu. To zdarzenie i obszerna publikacja w „Kurierze Południowym” pomogły radnemu Mieczysławowi Zielińskiemu w doprowadzeniu – po kilku latach starań – do postawienia dwóch biało-czerwonych tablic, tzw. sierżantów, które miały chronić posesję. Jednak nie do końca spełniają swoje zadanie. Właściciel prosi kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków jazdy. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie