czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

UWAGA, ŚLISKO!

13.02.2014


W czwartek rano, w odstępie godziny, doszło do dwóch incydentów drogowych na rogu Kasztanowej i Nadarzyńskiej. W obu przypadkach kierujący samochodami osobowymi nie zapanowali nad pojazdami na oblodzonej nawierzchni.

Do pierwszej kolizji doszło ok. godz. 7.20 – samochód, skręcając z Kasztanowej w prawo, uderzył w tablicę z planem Żółwina. Po godzinie inny samochód wjechał na posesję położoną na rogu Nadarzyńskiej i Kasztanowej. Pojazd wyciągnęła stamtąd laweta.

Skrzyżowanie Kasztanowej z Nadarzyńską jest najniebezpieczniejszym miejscem w Żółwinie. Najbardziej narażony jest właściciel posesji położonej na wprost Kasztanowej. W 2010 r., jadący Kasztanową kierowca staranował bramę i uderzył w werandę domu. To zdarzenie i obszerna publikacja w „Kurierze Południowym” pomogły radnemu Mieczysławowi Zielińskiemu w doprowadzeniu – po kilku latach starań – do postawienia dwóch biało-czerwonych tablic, tzw. sierżantów, które miały chronić posesję. Jednak nie do końca spełniają swoje zadanie. Właściciel prosi kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków jazdy. (ike)

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie