poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Więcej na chodnik

20.04.2015


O 320 tys. zł wzrosły planowane wydatki na budowę chodnika wzdłuż ul. Nadarzyńskiej. Decyzję w tej sprawie podjęła w poniedziałek Rada Miejska w Brwinowie.

Chodnik ma powstać jeszcze w tym roku na odcinku między Szkolną a Leśną. W uchwalonym budżecie na 2015 r. na tę inwestycję przeznaczono 570 tys. zł. Po dokonanej korekcie kwota wzrosła do 890 tys. zł. Równolegle z budową chodnika zostanie przeprofilowane skrzyżowanie z Kasztanową oraz wykonane odwodnienie - kanalizacja deszczowa z włączeniem jej do istniejącego kolektora przy ul. Mokrej. Z naszych informacji wynika, że Starostwo Powiatowe w Pruszkowie (Nadarzyńska do skrzyżowania ze Słoneczną jest drogą powiatową) nie chce się zgodzić na budowę spowalniających ruch wyniesionych skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Radni zdecydowali także o wykupie części trzech działek przy ul. Bocznej – dzięki temu będzie możliwe jej poszerzenie i dokończenie budowy sieci wodociągowej. (ike)

skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie