czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Więcej na chodnik

20.04.2015


O 320 tys. zł wzrosły planowane wydatki na budowę chodnika wzdłuż ul. Nadarzyńskiej. Decyzję w tej sprawie podjęła w poniedziałek Rada Miejska w Brwinowie.

Chodnik ma powstać jeszcze w tym roku na odcinku między Szkolną a Leśną. W uchwalonym budżecie na 2015 r. na tę inwestycję przeznaczono 570 tys. zł. Po dokonanej korekcie kwota wzrosła do 890 tys. zł. Równolegle z budową chodnika zostanie przeprofilowane skrzyżowanie z Kasztanową oraz wykonane odwodnienie - kanalizacja deszczowa z włączeniem jej do istniejącego kolektora przy ul. Mokrej. Z naszych informacji wynika, że Starostwo Powiatowe w Pruszkowie (Nadarzyńska do skrzyżowania ze Słoneczną jest drogą powiatową) nie chce się zgodzić na budowę spowalniających ruch wyniesionych skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Radni zdecydowali także o wykupie części trzech działek przy ul. Bocznej – dzięki temu będzie możliwe jej poszerzenie i dokończenie budowy sieci wodociągowej. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie