środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Więcej światła

14.02.2015


Radny Józef Streżyński i sołtys Karol Marchwiak skierowali do Komisji Inwestycji i Finansów Rady Miejskiej w Brwinowie wniosek o budowę i uzupełnienie oświetlenia na żółwińskich ulicach.

Wniosek dotyczy zarówno całych ulic (Bocznej, Sosnowej, Świerkowej, Pochyłej, Działkowej, Makowej, Wodnej, Zachodniej), jak i fragmentów: Nadarzyńskiej (od pałacu do Zachodniej oraz posesji nr 14, 96, 116-124, 132), Łąkowej (od posesji nr 32 do Mokrej), Młochowskiej (od Świerkowej do Leśnej), Zarybie (od Leśnej do Krótkiej), Granicznej (od Szkolnej do Szyszkowej).

Ponadto radny i sołtys postulują przeniesienie zasłoniętych przez korony drzew lamp po wschodniej stronie ul. Kasztanowej (między Łąkową a Nadarzyńską) na stronę zachodnią. "Bezpieczeństwo i estetyka wymagają, by chodnik na rzeczonym odcinku otrzymał takie same latarnie, jakie już stoją na reszcie jego długości" – napisali we wniosku. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie