czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Wielkie cięcie

17.02.2015


W ciągu najbliższych trzech miesięcy mają być wycięte drzewa i krzewy, których wiek nie przekracza 10 lat, rosnące na terenie należącym do Agencji Nieruchomości Rolnych między ul. Szkolną a granicą z Owczarnią. Wycinka nie obejmie terenu, na którym ma powstać cmentarz.

Te dawne grunty rolnicze zaczęły zarastać drzewami pod koniec lat 90. W przygotowanym w kwietniu ub.r. na zlecenie ANR opracowaniu ekspert stwierdził: „Badany teren porośnięty jest praktycznie cały drzewami gatunku brzoza brodawkowata i sosna pospolita. […] Najstarsze badane drzewa mają 12-14 lat”. Ekspert odnotował: „Charakterystycznym jest fakt bardzo intensywnego obsiewu sosny w ostatnich 5-ciu latach”. Tak młode drzewa można wyciąć bez pozwolenia.

9 stycznia Agencja Nieruchomości Rolnych ogłosiła przetarg na „Wykonanie usługi wycięcia drzew i krzewów, na które nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia, na działkach ewidencyjnych nr 22/57 i 22/61 w Żółwinie o łącznej powierzchni 74,0875 ha”. 12 lutego na stronie ANR pojawiła się informacja o rozstrzygnięciu przetargu. Wygrała go firma z województwa świętokrzyskiego. Na wykonanie zadania ma 90 dni. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie