poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Wielkie cięcie

17.02.2015


W ciągu najbliższych trzech miesięcy mają być wycięte drzewa i krzewy, których wiek nie przekracza 10 lat, rosnące na terenie należącym do Agencji Nieruchomości Rolnych między ul. Szkolną a granicą z Owczarnią. Wycinka nie obejmie terenu, na którym ma powstać cmentarz.

Te dawne grunty rolnicze zaczęły zarastać drzewami pod koniec lat 90. W przygotowanym w kwietniu ub.r. na zlecenie ANR opracowaniu ekspert stwierdził: „Badany teren porośnięty jest praktycznie cały drzewami gatunku brzoza brodawkowata i sosna pospolita. […] Najstarsze badane drzewa mają 12-14 lat”. Ekspert odnotował: „Charakterystycznym jest fakt bardzo intensywnego obsiewu sosny w ostatnich 5-ciu latach”. Tak młode drzewa można wyciąć bez pozwolenia.

9 stycznia Agencja Nieruchomości Rolnych ogłosiła przetarg na „Wykonanie usługi wycięcia drzew i krzewów, na które nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia, na działkach ewidencyjnych nr 22/57 i 22/61 w Żółwinie o łącznej powierzchni 74,0875 ha”. 12 lutego na stronie ANR pojawiła się informacja o rozstrzygnięciu przetargu. Wygrała go firma z województwa świętokrzyskiego. Na wykonanie zadania ma 90 dni. (ike)

skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie