poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Wyklikana zabawa

18.07.2012


Dzięki 77227 kliknięciom internautów mieszkańcy Żółwina mają pierwszy w historii wsi ogólnodostępny plac zabaw. W środę z udziałem burmistrza gminy, radnych i sołtysa Żółwina odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Plac zabaw urządzono u zbiegu ulic Nadarzyńskiej i Kasztanowej. Nieruchomość, na której bawią się dzieci, w 2006 r. została przekazana przez członków Kółka Rolniczego gminie Brwinów.

Za placem zabaw, w miejscu straszących ruin SKR, planuje się budowę przedszkola publicznego dla 150 dzieci. Projekt jest gotowy, główną przeszkodą są pieniądze – placówka ma kosztować cztery miliony złotych.

W ubiegłym roku, z okazji setnej rocznicy powstania, firma Nivea ufundowała sto placów zabaw. Wybór lokalizacji odbył się drogą konkursu – wygrały miejscowości, które uzyskały w internetowym głosowaniu najwięcej kliknięć. Aktywni mają więcej! (ike)skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie