środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Z Podkowy wukadką co 10 minut

12.10.2016


W porannym szczycie – między 6..00 a 9.30 – wukadka z Podkowy Leśnej do Warszawy będzie kursowała co 10 minut, podobna częstotliwość – poza jedną przerwą 15-minutową – ma obowiązywać w szczycie popołudniowych odjazdów z Warszawy do Podkowy między 15.00 a 19.30 – poinformował zolwin.pl Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

W jego ocenie nowy rozkład jazdy, który wejdzie w życie w grudniu br., jest już gotowy na 95 proc. Znikną z niego pociągi relacji Warszawa Śródmieście-Komorów-Warszawa Śródmieście, wszystkie składy dojadą co najmniej do Podkowy Leśnej Głównej.

W październiku 2017 r. w związku z remontem torów na 15 miesięcy zostanie całkowicie zamknięty odcinek podmiejskiej linii kolejowej z Grodziska do Warszawy (informuje o tym środowa "Gazeta Wyborcza"), co z pewnością uwzględni przygotowywany przez gminę Brwinów plan rozwoju komunikacji publicznej. Z perspektywy Żółwina należy przede wszystkim zadbać o częstsze połączenia autobusowe do Podkowy, być może warto też zastanowić się nad przedłużeniem do Podkowy nowej linii autobusowej Żółwin-Owczarnia-Żółwin, którą gmina zamierza uruchomić w styczniu 2017 r. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie