sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Z Podkowy wukadką co 10 minut

12.10.2016


W porannym szczycie – między 6..00 a 9.30 – wukadka z Podkowy Leśnej do Warszawy będzie kursowała co 10 minut, podobna częstotliwość – poza jedną przerwą 15-minutową – ma obowiązywać w szczycie popołudniowych odjazdów z Warszawy do Podkowy między 15.00 a 19.30 – poinformował zolwin.pl Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

W jego ocenie nowy rozkład jazdy, który wejdzie w życie w grudniu br., jest już gotowy na 95 proc. Znikną z niego pociągi relacji Warszawa Śródmieście-Komorów-Warszawa Śródmieście, wszystkie składy dojadą co najmniej do Podkowy Leśnej Głównej.

W październiku 2017 r. w związku z remontem torów na 15 miesięcy zostanie całkowicie zamknięty odcinek podmiejskiej linii kolejowej z Grodziska do Warszawy (informuje o tym środowa "Gazeta Wyborcza"), co z pewnością uwzględni przygotowywany przez gminę Brwinów plan rozwoju komunikacji publicznej. Z perspektywy Żółwina należy przede wszystkim zadbać o częstsze połączenia autobusowe do Podkowy, być może warto też zastanowić się nad przedłużeniem do Podkowy nowej linii autobusowej Żółwin-Owczarnia-Żółwin, którą gmina zamierza uruchomić w styczniu 2017 r. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie