środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Z Żółwina do Pruszkowa i Warszawy

16.10.2014


Mieszkańcy Żółwina kandydują nie tylko do Rady Miejskiej w Brwinowie, lecz także do Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

O mandat w Radzie Powiatu ubiegają się: 34-letni Krzysztof Antoni Łukasiewicz z komitetu Polska Razem Jarosława Gowina oraz 58-letni Cezary Malec z komitetu Platformy Obywatelskiej. Obydwaj ubiegają się o mandat z okręgu numer 4, który obejmuje naszą gminę.

Troje mieszkańców naszej wsi ubiega się o mandat radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego: 18-letnia Patrycja Tarasiuk oraz startujący z naszego okręgu 44-letnia Katarzyna Anna Czerwińska i 41-letni Jacek Stanisław Zieliński. Cała trójka kandyduje z komitetu Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke. (ike)skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie