czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Z Żółwina do Pruszkowa i Warszawy

16.10.2014


Mieszkańcy Żółwina kandydują nie tylko do Rady Miejskiej w Brwinowie, lecz także do Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

O mandat w Radzie Powiatu ubiegają się: 34-letni Krzysztof Antoni Łukasiewicz z komitetu Polska Razem Jarosława Gowina oraz 58-letni Cezary Malec z komitetu Platformy Obywatelskiej. Obydwaj ubiegają się o mandat z okręgu numer 4, który obejmuje naszą gminę.

Troje mieszkańców naszej wsi ubiega się o mandat radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego: 18-letnia Patrycja Tarasiuk oraz startujący z naszego okręgu 44-letnia Katarzyna Anna Czerwińska i 41-letni Jacek Stanisław Zieliński. Cała trójka kandyduje z komitetu Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke. (ike)skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie