czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Zaczną wycinać

24.02.2015


W tym tygodniu rozpocznie się wycinka drzew i krzewów, których wiek nie przekracza 10 lat, na terenie należącym do Agencji Nieruchomości Rolnych. Pracownicy firmy, która wygrała przetarg, będą posuwać się od granicy z Owczarnią w stronę ul. Szkolnej – poinformował zolwin.pl przedstawiciel ANR.

Pracownik agencji zapewnił nasz portal, że nad wycinką będzie czuwał leśnik, by firma prowadząca prace nie potraktowała piłą drzew starszych niż 10 lat, czyli takich, na usunięcie których trzeba mieć zezwolenie. Przedstawiciel ANR uzasadniał wycinkę swobodnym dysponowaniem nieruchomością - na jej części zaplanowano budownictwo jednorodzinne. Jeśli drzewa rosłyby nadal, teren stałby się lasem.

Odpowiadając na apel zolwin.pl o nieusuwanie pasa sosen rosnących wzdłuż ul. Szkolnej, pracownik ANR poinformował, iż w pierwszej połowie marca przyjadą pracownicy agencji, by zapoznać się z postępem robót i obejrzą zagajnik sosnowy przy Szkolnej. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie interactive novel