wtorek, 26 września 2023

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Zakaz zostaje

08.05.2018


Znaki "zakaz zatrzymywania się" przy Nadarzyńskiej, od skrzyżowania z Kasztanową do Szkolnej, pozostaną, by poprawić bezpieczeństwo i zapewnić płynność ruchu. Szerokość pasa drogowego przy Nadarzyńskiej na tym odcinku jest zbyt mała na wyznaczenie miejsc postojowych. O wygospodarowanie własnych miejsc parkingowych powinno zadbać przedszkole (przyszłe), plac zabaw i OSP – stwierdzono w piśmie Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, które jest odpowiedzią na podpisany w lutym br. przez ponad sto osób apel o zapewnienie miejsc postojowych w tym rejonie lub usunięcie znaków zakazu. Apel był skierowany do burmistrza Brwinowa, lecz został przesłany do powiatu, gdyż Nadarzyńska od granicy z Owczarnią do Słonecznej jest, podobnie jak cała ul. Kasztanowa, drogą powiatową.

Znaki zakazu nie rozwiązały problemów – samochody parkują na prywatnym parkingu sklepu przeznaczonym dla klientów, blokują miejsce samochodom z zaopatrzeniem. Zakaz jest notorycznie łamany, a w czasie większych imprez lub spotkań na terenie świetlicy (Klubu Seniora) samochody parkują chaotycznie w całej okolicy. Rejon skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej pozostaje najbardziej niebezpiecznym miejscem w Żółwinie, co potwierdziło staranowanie w kwietniu przez samochód osobowy znaku "inne niebezpieczeństwo" z tabliczką "Piesi". (ike)

skomentuj na FB

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023

Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

Odmieniona Pigwowa

18.08.2023

Przebudowa alei Pigwowej w Książenicach zbliża się do finału.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2023 IKE - Usługi Literackie