sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Zakaz zostaje

08.05.2018


Znaki "zakaz zatrzymywania się" przy Nadarzyńskiej, od skrzyżowania z Kasztanową do Szkolnej, pozostaną, by poprawić bezpieczeństwo i zapewnić płynność ruchu. Szerokość pasa drogowego przy Nadarzyńskiej na tym odcinku jest zbyt mała na wyznaczenie miejsc postojowych. O wygospodarowanie własnych miejsc parkingowych powinno zadbać przedszkole (przyszłe), plac zabaw i OSP – stwierdzono w piśmie Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, które jest odpowiedzią na podpisany w lutym br. przez ponad sto osób apel o zapewnienie miejsc postojowych w tym rejonie lub usunięcie znaków zakazu. Apel był skierowany do burmistrza Brwinowa, lecz został przesłany do powiatu, gdyż Nadarzyńska od granicy z Owczarnią do Słonecznej jest, podobnie jak cała ul. Kasztanowa, drogą powiatową.

Znaki zakazu nie rozwiązały problemów – samochody parkują na prywatnym parkingu sklepu przeznaczonym dla klientów, blokują miejsce samochodom z zaopatrzeniem. Zakaz jest notorycznie łamany, a w czasie większych imprez lub spotkań na terenie świetlicy (Klubu Seniora) samochody parkują chaotycznie w całej okolicy. Rejon skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej pozostaje najbardziej niebezpiecznym miejscem w Żółwinie, co potwierdziło staranowanie w kwietniu przez samochód osobowy znaku "inne niebezpieczeństwo" z tabliczką "Piesi". (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie