środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Zakorkują Żółwin?

21.03.2015


W tym roku zostanie zbudowany chodnik wzdłuż Nadarzyńskiej, zaś w przyszłym rozpocznie się budowa przedszkola za placem zabaw – zapewnił burmistrz Arkadiusz Kosiński w czasie sobotniego zebrania wiejskiego w Żółwinie.

Nie wiadomo kiedy powstanie ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Słonecznej. Burmistrz, w porozumieniu z gminą Nadarzyn, chciałby, aby rowerem można było dojechać ze Starej Wsi do stacji WKD Podkowa Leśna Główna. Ścieżka rowerowa ze Starej Wsi prowadziłaby przez Graniczną, Słoneczną, potem schodziłaby na jezdnię ul Mokrej, Łąkowej i Kasztanowej. Nadarzyńska jest zbyt wąska, by zmieścił się na niej pas dla rowerów.

Gmina stopniowo wykupuje teren przy Granicznej, by w odległej przyszłości (po zbudowaniu kanalizacji sanitarnej) powstała tu droga asfaltowa do Starej Wsi. Bez odpowiedzi burmistrza pozostał postulat p. Pawła Komendera położenia nawierzchni asfaltowej od rogu Szkolnej i Granicznej do Książenic. Ta droga zapewniłaby alternatywny wyjazd ze wsi w kierunku Warszawy. Arkadiusz Kosiński nie rozwiał wątpliwości związanych z grożącym Żółwinowi kompletnym zakorkowaniem po zbudowaniu cmentarza i dwóch dużych osiedli mieszkaniowych na terenie należącym obecnie do Agencji Nieruchomości Rolnych między Szkolną a granicą z Owczarnią. Przyjęty w lutym przez Radę Miejską w Brwinowie plan zagospodarowania tego terenu nie przewiduje odciążenia Szkolnej poprzez budowę ulic dojazdowych od strony Owczarni. (ike)skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie