poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Zapytaj burmistrza, podziel pieniądze

17.09.2012


23 września o godzinie 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej 25 odbędzie się zebranie wiejskie sołectw Żółwin i Terenia oraz spotkanie z burmistrzem Brwinowa Arkadiuszem Kosińskim, który omówi inwestycje prowadzone i zaplanowane przez gminę na terenie wsi do końca przyszłego roku.

- Nasi mieszkańcy będą mogli zapytać burmistrza o sprawy, które ich interesują i bulwersują: kanalizację, odwodnienie, budowę chodnika przy Nadarzyńskiej i Słonecznej, oświetlenie i utwardzenie nawierzchni ulic – mówi zolwin.pl sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

Mieszkańcy, którzy wezmą udział w zebraniu wiejskim, zdecydują o wydaniu funduszu sołeckiego w 2013 r. – chodzi o kwotę 29 457,80 zł. Propozycje w tej sprawie w imieniu Rady Sołeckiej przedstawi sołtys.

- Uznaliśmy, że warto wydatkować te pieniądze na wymianę dwóch wiat na przystankach autobusu szkolnego przy Słonecznej, monitoring w miejscach, gdzie notorycznie wyrzucane są śmieci, wykaszanie poboczy i utrzymanie ich w czystości, dofinansowanie imprez szkolnych – "Sprzątania Świata" oraz zajęć kulturalnych i sportowych, dofinansowanie wymiany ogrodzenia OSP od strony Nadarzyńskiej – informuje Karol Marchwiak, podkreślając, że decyzja w sprawie podziału pieniędzy należy do mieszkańców i oczekuje ich propozycji.

Czytelnicy naszego portalu upominali się m.in. o nowe atrakcje na placu zabaw, lepsze oświetlenie i oznakowanie ulic, konserwację i rozbudowę urządzeń melioracyjnych, ratowanie zaatakowanych przez szrotówka kasztanowców przy Kasztanowej i posadzenie w miejsce wyciętych nowych drzew, organizację imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych oraz prac społecznych pomagających w integracji żółwinian. Do soboty można do nas zgłaszać pomysły, jak wydać sołeckie pieniądze. Przekażemy je sołtysowi. (ike)skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie