sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Zdążą przed pierwszym dzwonkiem

27.06.2016


- Nie ma zagrożenia dla terminowego zakończenia prac na Nadarzyńskiej – zapewnił zolwin.pl w poniedziałek przedstawiciel wykonawcy.

W tym tygodniu ma być zakończona budowa odwodnienia na odcinku od Słonecznej do Klonowej, naprawiona jezdnia, zaś na początku przyszłego przywrócony ruch samochodowy. Na wysokości sklepu powstanie wyniesione przejście dla pieszych, a obok sklepu miejsca postojowe dla samochodów.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się na tym odcinku Nadarzyńskiej – po południowej stronie jezdni – budowa z kostki betonowej Behaton chodnika o szerokości ok. dwóch metrów oraz zjazdów do posesji. Chodnik będzie miał kolor szary, zaś zjazdy – czerwony. Równocześnie zostanie wyłączony z ruchu odcinek Nadarzyńskiej od Klonowej do Kasztanowej, na którym rozpocznie się budowa odwodnienia.

Termin wykonania chodnika i odwodnienia wyznaczono na 31 sierpnia, koszt prac to 712.170 zł. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie interactive novel