czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Znamy trasę chodnika

11.09.2014


Do tej pory burmistrz Arkadiusz Kosiński nie przesłał naszemu portalowi zarysu koncepcji chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej i Słonecznej, który nie wyświetlił się na ekranie w czasie wtorkowego spotkania z mieszkańcami. Mimo wątpliwości naszych czytelników szkic projektu istnieje – potwierdził to zolwin.pl radny Mieczysław Zieliński.

Zgodnie z relacją radnego budowa chodnika rozpocznie się w przyszłym roku od ul. Nadarzyńskiej. Od Kasztanowej do Klonowej chodnik ma biec po północnej stronie Nadarzyńskiej (na krótkim odcinku od Kasztanowej także po stronie południowej). Od Klonowej do Słonecznej chodnik przejdzie na stronę południową, zaś od Słonecznej do Leśnej – ponownie wróci na północną. Trzymetrowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Słonecznej będzie biegł po zachodniej stronie ulicy.

Projekt chodnika ma być w całości wykonany do końca roku. W 2015 r. na jego budowę przeznaczono 570 tys. zł. Mieczysław Zieliński ma nadzieję, że już za rok przejdziemy chodnikiem po Nadarzyńskiej. (ike)

Słoneczna bez chodnika

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie