środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Znamy trasę chodnika

11.09.2014


Do tej pory burmistrz Arkadiusz Kosiński nie przesłał naszemu portalowi zarysu koncepcji chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej i Słonecznej, który nie wyświetlił się na ekranie w czasie wtorkowego spotkania z mieszkańcami. Mimo wątpliwości naszych czytelników szkic projektu istnieje – potwierdził to zolwin.pl radny Mieczysław Zieliński.

Zgodnie z relacją radnego budowa chodnika rozpocznie się w przyszłym roku od ul. Nadarzyńskiej. Od Kasztanowej do Klonowej chodnik ma biec po północnej stronie Nadarzyńskiej (na krótkim odcinku od Kasztanowej także po stronie południowej). Od Klonowej do Słonecznej chodnik przejdzie na stronę południową, zaś od Słonecznej do Leśnej – ponownie wróci na północną. Trzymetrowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Słonecznej będzie biegł po zachodniej stronie ulicy.

Projekt chodnika ma być w całości wykonany do końca roku. W 2015 r. na jego budowę przeznaczono 570 tys. zł. Mieczysław Zieliński ma nadzieję, że już za rok przejdziemy chodnikiem po Nadarzyńskiej. (ike)

Słoneczna bez chodnika

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie football manager online