sobota, 09 grudnia 2023

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Żółwie wrócą do Żółwina?

02.11.2016


"Nasz rodzimy żółw błotny za unijne pieniądze wróci do mazowieckich stawów i jeziorek. Za kilka lat znowu będzie można go zobaczyć wygrzewającego się na konarach" – napisała piątkowa "Gazeta Wyborcza". Obecnie na Mazowszu żyje zaledwie około stu żółwi błotnych.

Portal funduszedlamazowsza.eu informuje, że "warszawskie ZOO dzięki funduszom unijnym postara się odbudować populację tych gadów na Mazowszu". Na ten cel przeznaczono 600 tys. zł w ramach projektu "Kompleksowa ochrona bioróżnorodności w zakresie fauny i flory z elementami edukacji ekologicznej".Chyba nie ma na Mazowszu bardziej odpowiedniego miejsca na zażółwienie niż Żółwin. (ike)

Zdjęcie: Wikipedia





skomentuj na FB

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023

Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2023 IKE - Usługi Literackie