czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Żółwin 2017 – sukcesy i porażki

29.12.2017


Koniec roku to tradycyjnie czas bilansów, podsumowań i ocen. Oto nasze subiektywne zestawienie największych sukcesów i porażek Żółwina w ostatnich dwunastu miesiącach.

Sukcesy:
1. Żółwin nie został przyłączony do Warszawy. Dzięki masowym protestom samorządowców i mieszkańców PiS zarzuciło pomysł rozszerzenia Warszawy o przeszło 30 otaczających stolicę gmin.
2. Na kolejnym odcinku Nadarzyńskiej ładniej i bezpieczniej. Budowa ciągu pieszo-rowerowego między Słoneczną a Leśną oraz przebudowa skrzyżowania ze Słoneczną i Mokrą pokazują, jak mogą wyglądać żółwińskie ulice.
3. Szkolna nie tonie. Ci, którzy latami przeprawiali się przez rozlewisko w rejonie skrzyżowania z Polną, odetchnęli z ulgą po wykonaniu odwodnienia tego odcinka.

Porażki:
1. Masakra drzew piłą spalinową. Za sprawą tzw. lex Szyszko w Żółwinie wycięto ogromną liczbę młodych i starych drzew, oszpecone zostały m.in. ulice Graniczna i Słoneczna.
2. Upiorna „brama Żółwina”. Od lat trwają gminno-powiatowe waśnie, a skrzyżowanie Nadarzyńskiej i Kasztanowej pozostaje najniebezpieczniejszym i jednym z najbrzydszych miejsc w naszej wsi.
3. Dziury powiatowe i gminne. Co roku powiatowe ekipy wyposażone w maszyny cuchnące smołą kleją Nadarzyńską i Kasztanową. Liczba łat na tych ulicach zasługuje na umieszczenie w księdze Guinnessa. Ale nawet do takiego stanu nawierzchni wzdychają mieszkańcy niektórych żółwińskich ulic, choćby Młochowskiej i Leśnej. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie