sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Angielski raz, dwa, trzy

27.09.2012


Biblioteka Publiczna w Brwinowie zaprasza na bezpłatne komputerowe kursy angielskiego. Zapisać się na nie można w siedzibie biblioteki przy ul. Grodziskiej, w bibliotece dla dzieci przy ul. Kościuszki oraz w filii w Otrębusach.

Komputerowy kurs języka angielskiego opracowany został dla czterech poziomów zaawansowania: od początkującego po średniozaawansowany. Każdy poziom składa się z 22 lekcji obejmujących w sumie ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki.

Kurs przeznaczony jest dla osób dorosłych, które po zapisaniu się i ustaleniu terminu będą samodzielnie korzystać z lekcji w bibliotece. Przejście wszystkich czterech poziomów zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie przychodził na kurs dwa razy w tygodniu. Osoby, które nigdy nie uczyły się angielskiego, rozpoczną naukę od pierwszego poziomu. Uczestnicy, który opanowali już podstawy języka, mogą od razu wybrać poziom trzeci lub czwarty – dla średniozaawansowanych. Po poprawnym wykonaniu ponad 80 proc. poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu uczestnik dostanie certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według klasyfikacji Rady Europy.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. To wspólne przedsięwzięcie firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

Informacji udzielają pracownicy Biblioteki Publicznej w Brwinowie.
E-mail: infocentrum@biblioteka.otrebusy.pl
Biblioteka Publiczna w Brwinowie, ul. Grodziska 12, tel. 22 729 57 55
Biblioteka dla dzieci, ul. Kościuszki 1E, tel. 22 729 30 84
Filia w Otrębusach, ul. Wiejska 1, tel. 22 758 50 79
Biuro Promocji - Urząd Gminy Brwinówskomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie