środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Burmistrz w remizie

07.09.2014


Chodnik na Nadarzyńskiej i Słonecznej, przedszkole przy Nadarzyńskiej, kanalizacja, przyszłość terenów po zachodniej stronie Szkolnej – te tematy powinny być poruszone w czasie spotkania burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami Żółwina i Tereni we wtorek, 9 września. Początek – godz. 19.00.

Spotkania burmistrza z mieszkańcami odbywają się co roku w ramach zebrań wiejskich. Tak jest i tym razem, choć ze względu na listopadowe wybory samorządowe (zgodnie z naszymi informacjami Arkadiusz Kosiński będzie ubiegał się o reelekcję) ze strony włodarza gminy można oczekiwać śmielszych deklaracji.

Uczestnicy zebrania wiejskiego zdecydują w głosowaniu o podziale przyszłorocznego funduszu sołeckiego (32 tys. zł). Sołtys Karol Marchwiak poinformował zolwin.pl, że wśród nowych pomysłów przeznaczenia tych pieniędzy jest urządzenie miejsca spotkań sprzyjającego integracji mieszkańców. Nasi czytelnicy upominają się m.in. o nowe atrakcje na placu zabaw przy Nadarzyńskiej, większą troskę o czystość i estetykę wsi, plenerową siłownię. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie