czwartek, 03 grudnia 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Chodnikiem do szkoły

25.07.2012


Być może jeszcze w tym roku uczniowie Zespołu Szkół w Żółwinie będą mogli przejść chodnikiem od ulicy Nadarzyńskiej do budynku szkoły.

Od zatoczki dla samochodów na wysokości Orlika rozpoczęły się w poniedziałek prace przy ulicy Szkolnej, których zasadniczym celem jest budowa chodnika. Krótki fragment istniejącego chodnika biegnący od ulicy Nadarzyńskiej nazwano I etapem inwestycji. Ze względu na brak środków finansowych Urząd Gminy Brwinów planował pierwotnie podzielenie inwestycji na dwa kolejne, realizowane odrębnie etapy. Jednak odstąpiono od tego zamiaru.

Jak poinformował zolwin.pl Aleksander Pepłoński, podinspektor ds. drogowych Gminy, udało się znaleźć sposób, by połączyć oba etapy budowy. Choć oficjalnie termin oddania całego chodnika na razie nie uległ zmianie, to - jak zapewnił nas Aleksander Pepłoński - jeśli pogoda dopisze, chodnik będzie gotowy jeszcze w tym roku (ike)skomentuj na FB

Graniczna nabiera kształtu

27.11.2020

Jeszcze dziś ma zakończyć się utwardzanie tłuczniem Granicznej, od Pieczarkowej do początku nawierzchni z destruktu.

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie