czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Ciąg dalszy problemów z wodą

17.06.2021


Tylko jedna oferta wpłynęła na ogłoszony przez gminę Brwinów przetarg na zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie tymczasowej pompowni wody, która ma poprawić zaopatrzenie w wodę południowe sołectwa: Żółwin, Terenię i Owczarnię. Poinformował o tym na czwartkowym posiedzeniu Rady Miejskiej w Brwinowie zastępca burmistrza Sławomir Walendowski, dodając, że jedyna złożona oferta opiewa na kwotę wyższą niż przewidziana przez gminę. Jeszcze na tym samym posiedzeniu radni jednogłośnie przyjęli zmianę w uchwale budżetowej, zwiększając sumę wydatków na to zadanie o 100 tys. zł. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty, pompownia może być uruchomiona w ciągu kilku miesięcy.
Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Rakowiecki ubolewał, że lokalny problem z wodą zdominował debatę nad raportem o stanie gminy Brwinów w 2020 r. stanowiącym podstawę do udzielenia wotum zaufania urzędującemu burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu nieobecnemu na posiedzeniu. Pojawili się na nim natomiast mieszkańcy odczuwający skutki braku wody. Broniący ich interesów radni, wśród nich Paweł Nyc, zwracali uwagę, że problem z wodą narastał przez lata, wskazywali na sprzeczne wyjaśnienia przyczyn czerwcowego niedoboru wody podawane przez władze Podkowy Leśnej i gminy Brwinów, krytykowali chaos informacyjny i komunikacyjny w gminie. (ike)

skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie