poniedziałek, 26 lipca 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Co z tą wodą?

13.05.2021


Co z tą wodą?
W najbliższych miesiącach w Owczarni stanie tymczasowa kontenerowa pompownia wody, która powinna poprawić zaopatrzenie w wodę także wyżej położone rejony Żółwina oraz Terenię – uchwałę w tej sprawie podjęli radni w czasie wielogodzinnego czwartkowego posiedzenia Rady Miejskiej w Brwinowie.
Burmistrz Arkadiusz Kosiński przedstawił plan całkowitego uniezależnienia się od przesyłu wody przez teren Podkowy Leśnej. Zgodnie z nim za półtora roku powstanie w Owczarni stacja podnoszenia wody, niewykluczone, że kontenerowa pompownia trafi wówczas na ulicę Południową w Żółwinie. Burmistrz zamierza spiąć sieć wodociągową gminy Brwinów z siecią gminy Grodzisk Mazowiecki (w Książenicach) oraz zbudować wodociąg biegnący przez Las Młochowski z Otrębus do Żółwina.
Posiedzenie Rady Miejskiej z udziałem burmistrzów Brwinowa i Podkowy Leśnej nie doprowadziło do zbliżenia zwaśnionych stron w sprawie wykorzystywania podkowiańskich rur do transportu wody z Brwinowa do południowych sołectw. Na ostudzenie emocji nie wpłynęła sytuacja w żółwińskiej szkole usytuowanej w budynku przedszkola przy Nadarzyńskiej – w czwartek z powodu braku wody rodzice musieli odebrać z niej dzieci.

 - Żółwin.pl


Burmistrzowie, Arkadiusz Kosiński i Artur Tusiński, przedstawili całkowicie odmienny opis sytuacji, obaj są gotowi bronić swoich racji w sądzie. Po wystąpieniu, które zostało odebrane jako konfrontacyjne, burmistrz Podkowy pożegnał uczestników posiedzenia, radni nie mieli okazji do zadania mu pytań. Mimo to podkreślali, że należy nadal szukać kompromisu. Arkadiusz Kosiński zapewnił ich, że dla dobra mieszkańców jest otwarty na dialog z sąsiadami. (ike)skomentuj na FB

Dogodniejszy dojazd do S8

22.07.2021

Dobiega końca tegoroczny letni remont nawierzchni dróg w Żółwinie i Tereni. Dzięki utwardzeniu destruktem ul. Granicznej (na odcinku od przepustu do Pieczarkowej) i Młochowskiej (od Nadarzyńskiej do Sarenki) poprawi się dojazd do S8.

Chcemy wody!

22.06.2021

Kilkudziesięciu mieszkańców Żółwina, Tereni i Owczarni przeszło we wtorek spod OSP w Brwinowie na placyk przed gminnym ratuszem. Wśród nich był także burmistrz Arkadiusz Kosiński, starający się w czasie bezpośredniej rozmowy przed urzędem ostudzić gniew osób odczuwających skutki braku wody.

Ciąg dalszy problemów z wodą

17.06.2021

Brak wody w Żółwinie, Tereni i Owczarni zdominował debatę na temat raportu o stanie gminy Brwinów w czasie czwartkowego posiedzenia Rady Miejskiej w Brwinowie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie