wtorek, 28 maja 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Czwarta kadencja burmistrza Arkadiusza Kosińskiego

08.04.2024


67,07 proc. głosów otrzymał w wyborach burmistrza Arkadiusz Kosiński, który zasiada w brwinowskim ratuszu od 2010 r. Jego jedyny konkurent Adam Adamczyk, lider KWW Adama Adamczyka „Halo, Mieszkańcy”, uzyskał 32,93 proc. Adam Adamczyk przegrał walkę o fotel burmistrza, za to będzie zasiadał w Radzie Miejskiej w Brwinowie. To jemu przypadł w udziale jedyny mandat zdobyty przez komitet „Halo, Mieszkańcy”.
Zarówno Arkadiusz Kosiński, jak i Adam Adamczyk nie należą do partii politycznej. Żadna z głównych sił politycznych – Koalicja Obywatelska i PiS – nie wystawiły w wyborach burmistrza swojego kandydata. To świadectwo silnej pozycji Arkadiusza Kosińskiego. (ike)

skomentuj na FB

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

Żółwinianie wielką literą

15.05.2024

Wśród zmian zasad uchwalonych przez Radę Języka Polskiego jest zmiana pisowni nazwy mieszkańców miejscowości. Obecnie, aby być w zgodzie z ortografią, należy pisać „żółwinianin”, „żółwinianka”, „żółwinianie”. Od 1 stycznia 2026 r. małą literę zastąpi wielka. Będą tylko Żółwinianie”, „Żółwinianka”, ”Żółwinianin”.

Żółwin 2030

13.05.2024

Gmina Brwinów opracowała strategię rozwoju gminy do 2030 r. i zachęca mieszkańców do dyskusji, zgłaszania uwag i wniosków. Konsultacje potrwają do 17 czerwca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie