sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Dobro Wspólne kontra PiS

18.09.2018


Jedynie dwie zarejestrowane listy kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Brwinowie - Komitetu Wyborczego Wyborców "Dobro Wspólne" Arkadiusza Kosińskiego oraz Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość - znalazły się w poniedziałek na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Dane nie są jeszcze ostateczne: choć termin zgłaszania list kandydatów upłynął w poniedziałek, procedura rejestracji potrwa zapewne jeszcze kilka dni. W 2010 r., gdy obowiązywała podobna do obecnej ordynacja z okręgami wielomandatowymi, o 21 miejsc radnych ubiegało się osiem komitetów wyborczych.

Na liście "Dobra Wspólnego" w okręgu nr 3 obejmującym Żółwin, Terenię, Owczarnię i Otrębusy znalazło się dwoje mieszkańców Żółwina - Agnieszka Olejniczak i Józef Streżyński, dwoje mieszkańców Owczarni - Lidia Iwoła i Sławomir Rakowiecki, oraz troje mieszkańców Otrębus - Marta Bartos, Jarosław Kleczko oraz Michał Haber. Z kolei na liście PiS nie ma mieszkańców Żółwina, znalazło się na niej dwoje mieszkańców Owczarni - Alicja Chordecka i Karol Rukszto, czworo mieszkańców Otrębus- Jolanta Kostyra, Barbara Ziębiec, Karol Kühn i Tomasz Róg, a także mieszkaniec Kań - Krzysztof Morawski. Z naszego okręgu do Rady Miejskiej w Brwinowie wejdzie pięć osób.

Wśród kandydatów na radnych Rady Miejskiej w Brwinowie są m.in. Arkadiusz Kosiński, lider listy w okręgu nr 4, oraz poprzedni burmistrz Andrzej Guzik, "jedynka" w okręgu nr 1 na liście PiS.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. (ike)

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie