czwartek, 03 grudnia 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Lato ucieka, szkoła czeka…

29.08.2012


3 września o godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Żółwinie zabrzmi pierwszy w nowym roku szkolnym dzwonek – powiedziała zolwin.pl p. MARTA SZWEMIN, dyrektor placówki.

W żółwińskiej podstawówce i gimnazjum rozpocznie naukę ok. 230 uczniów. Nasza szkoła jest nietypowa. Od 2007 r. w Polsce zamknięto 2500 szkół, bo brakuje uczniów. W Żółwinie ich liczba rośnie. Tymczasem budynek szkoły – jak mówi Marta Szwemin – nie jest z gumy. Z powodu braku odpowiedniej liczby sal lekcyjnych niektóre klasy będą uczyły się na dwie zmiany, czyli rozpoczynały zajęcia o różnych godzinach.

- Wiele się zmieniło w ostatnim czasie – podkreśla Marta Szwemin. - Uczniowie na lekcjach wychowania fizycznego będą mogli korzystać z nowo wybudowanego Orlika, a już wkrótce dotrą do szkoły budowanym obecnie chodnikiem.

Żółwińska szkoła – m.in. za sprawą unijnych projektów – jest placówką coraz bardziej nowoczesną. Dysponuje np. dobrze wyposażoną pracownią językową. Szkolna sala gimnastyczna, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie udostępniana dorosłym grającym w siatkówkę. (ike)

skomentuj na FB

Graniczna nabiera kształtu

27.11.2020

Jeszcze dziś ma zakończyć się utwardzanie tłuczniem Granicznej, od Pieczarkowej do początku nawierzchni z destruktu.

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie projektowanie stron www