sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Lato ucieka, szkoła czeka…

29.08.2012


3 września o godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Żółwinie zabrzmi pierwszy w nowym roku szkolnym dzwonek – powiedziała zolwin.pl p. MARTA SZWEMIN, dyrektor placówki.

W żółwińskiej podstawówce i gimnazjum rozpocznie naukę ok. 230 uczniów. Nasza szkoła jest nietypowa. Od 2007 r. w Polsce zamknięto 2500 szkół, bo brakuje uczniów. W Żółwinie ich liczba rośnie. Tymczasem budynek szkoły – jak mówi Marta Szwemin – nie jest z gumy. Z powodu braku odpowiedniej liczby sal lekcyjnych niektóre klasy będą uczyły się na dwie zmiany, czyli rozpoczynały zajęcia o różnych godzinach.

- Wiele się zmieniło w ostatnim czasie – podkreśla Marta Szwemin. - Uczniowie na lekcjach wychowania fizycznego będą mogli korzystać z nowo wybudowanego Orlika, a już wkrótce dotrą do szkoły budowanym obecnie chodnikiem.

Żółwińska szkoła – m.in. za sprawą unijnych projektów – jest placówką coraz bardziej nowoczesną. Dysponuje np. dobrze wyposażoną pracownią językową. Szkolna sala gimnastyczna, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie udostępniana dorosłym grającym w siatkówkę. (ike)

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie