sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Nasza dzielna straż

17.07.2012


90 proc. pracy przysparzają nam pożary na terenie nieużytków przy ulicy Szkolnej – mówi zolwin.pl Jarosław Prusak, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Żółwinie. Chodzi o przeszło stuhektarowy teren sąsiadujący z Orlikiem, który dawniej należał do folwarku Żółwin, w PRL został włączony w skład PGR Urszulin, a obecnie jest w posiadaniu Agencji Nieruchomości Rolnych.

Największy pożar w tym rejonie objął dziesięć hektarów. Gaszenie utrudniały liczne samosiejki – pożar przenosił się z trawy na drzewa. Strażacy z OSP rozmawiali z burmistrzem o sposobach zabezpieczenia "bezpańskiego" terenu.

W czerwcu w krótkim odstępie czasu doszło do dwóch pożarów na terenie tej samej posesji przy ulicy Nadarzyńskiej. Najpierw spaliła się drewniana stodoła, a potem pożar wybuchł w budynku mieszkalnym. – Sytuacja wydawała się groźna, bo nie wiedzieliśmy, czy w palącym się domu są ludzie, akcję opóźniło oczekiwanie na odcięcie energii - opowiada komendant. Na szczęście ogarnięty pożarem dom był niezamieszkany.(ike)

zdjęcie: pk

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie