środa, 25 listopada 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Nasza dzielna straż

17.07.2012


90 proc. pracy przysparzają nam pożary na terenie nieużytków przy ulicy Szkolnej – mówi zolwin.pl Jarosław Prusak, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Żółwinie. Chodzi o przeszło stuhektarowy teren sąsiadujący z Orlikiem, który dawniej należał do folwarku Żółwin, w PRL został włączony w skład PGR Urszulin, a obecnie jest w posiadaniu Agencji Nieruchomości Rolnych.

Największy pożar w tym rejonie objął dziesięć hektarów. Gaszenie utrudniały liczne samosiejki – pożar przenosił się z trawy na drzewa. Strażacy z OSP rozmawiali z burmistrzem o sposobach zabezpieczenia "bezpańskiego" terenu.

W czerwcu w krótkim odstępie czasu doszło do dwóch pożarów na terenie tej samej posesji przy ulicy Nadarzyńskiej. Najpierw spaliła się drewniana stodoła, a potem pożar wybuchł w budynku mieszkalnym. – Sytuacja wydawała się groźna, bo nie wiedzieliśmy, czy w palącym się domu są ludzie, akcję opóźniło oczekiwanie na odcięcie energii - opowiada komendant. Na szczęście ogarnięty pożarem dom był niezamieszkany.(ike)

zdjęcie: pk

skomentuj na FB

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

Alarmy smogowe w trzech kolorach

10.11.2020

Żółty – nie palimy w kominkach, pomarańczowy – nie grillujemy, czerwony – nie kosimy kosiarkami spalinowymi. To wybrane przykłady ograniczeń związanych z programem ochrony powietrza na Mazowszu. Przytaczamy pełny tekst informacji Urzędu Gminy Brwinów w tej sprawie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie