sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Pięć tysięcy żółwinian?

31.05.2020


Kilkanaście lat temu, w związku z uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w obiegu pojawiła się liczba 5 tys. mieszkańców jako docelowa dla Żółwina (Podkowa Leśna ma ich obecnie niespełna cztery tysiące).
Jednak spadek zainteresowania domkiem z ogródkiem na wsi na rzecz mieszkania w atrakcyjnym rejonie miasta sprawił, że od końca 2010 do końca 2019 r. liczba zameldowanych mieszkańców w Żółwinie wzrosła jedynie o ok. 400 osób - z 1234 do 1637. Wraz z pandemią zaczęto mówić o powrocie marzenia o domku z ogródkiem, który w kryzysowym momencie jawi się jako bezpieczny i komfortowy azyl. Poza tą oczekiwaną zmianą trendu także rozwój infrastruktury w Żółwinie może sprzyjać większym inwestycjom deweloperskim. Ilu nas zatem będzie? (ike)

W sąsiedztwie Wolty – przy Nadarzyńskiej i Polnej - wyrosły skrzynki gazowe

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie