środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Pięć tysięcy żółwinian?

31.05.2020


Kilkanaście lat temu, w związku z uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w obiegu pojawiła się liczba 5 tys. mieszkańców jako docelowa dla Żółwina (Podkowa Leśna ma ich obecnie niespełna cztery tysiące).
Jednak spadek zainteresowania domkiem z ogródkiem na wsi na rzecz mieszkania w atrakcyjnym rejonie miasta sprawił, że od końca 2010 do końca 2019 r. liczba zameldowanych mieszkańców w Żółwinie wzrosła jedynie o ok. 400 osób - z 1234 do 1637. Wraz z pandemią zaczęto mówić o powrocie marzenia o domku z ogródkiem, który w kryzysowym momencie jawi się jako bezpieczny i komfortowy azyl. Poza tą oczekiwaną zmianą trendu także rozwój infrastruktury w Żółwinie może sprzyjać większym inwestycjom deweloperskim. Ilu nas zatem będzie? (ike)

W sąsiedztwie Wolty – przy Nadarzyńskiej i Polnej - wyrosły skrzynki gazowe

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie football manager online