środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Piłką i mieczem

29.08.2014


W sobotę, 6 września, od godziny 11.00 żółwiński Orlik będzie areną zmagań piłkarsko-literackich: III Turnieju Sołectw i Narodowego Czytania "Trylogii".

Do piątku do turnieju zgłosiło się sześć drużyn piłkarskich: Żółwin, Terenia (debiutant), Owczarnia (ubiegłoroczny zwycięzca), Koszajec i Domaniew (tryumfator sprzed dwóch lat). - Lista jest nadal otwarta, można zgłosić swój udział w zawodach do początku przyszłego tygodnia – powiedziała zolwin.pl Anna Sobczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie.

W turnieju startują sześcioosobowe drużyny amatorskie, w ich składzie nie mogą się znaleźć zawodnicy zrzeszeni w ligach okręgowych i PZPN. Za to po raz pierwszy regulamin dopuszcza udział z drużynie jednego zawodnika spoza sołectwa – osoby, która jest z nim związana emocjonalnie, rodzinnie, zawodowo itp.

Równocześnie z turniejem odbędzie się trzecia edycja Narodowego Czytania zainicjowanego przez Prezydenta RP. Po "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza i dziełach Aleksandra Fredry przyszedł czas na "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Każdy, kto przyniesie jeden z jej tomów, będzie mógł przeczytać publicznie wybrany przez siebie fragment i przystawić na książce okolicznościowy stempel. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie projektowanie stron www