czwartek, 03 grudnia 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Porozmawiajmy o książce

07.11.2012


Ci, którzy czytali powieść Mary Alice Monroe "Klub książki", wiedzą o co chodzi. Moda na wspólne czytanie i dyskusje w nieformalnej atmosferze o książkach dotarła do Brwinowa. 9 listopada o godz. 18.00 w bibliotece przy Grodziskiej 12 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

- Brwinowski DKK powstał w 2010 r. – mówi zolwin.pl p. Anna Adamkiewicz, pracownica biblioteki, moderatorka spotkań. Zapewnia, że mają one charakter przypominający kluby książki organizowane w prywatnych domach. Panuje całkowita dobrowolność. Udział w jednym spotkaniu nie niesie za sobą obowiązku przyjścia na następne. Jeśli ktoś nie chce czytać ani dyskutować, może spokojnie słuchać. Jeśli pragnie podzielić się z innymi wrażeniami z przeczytanej książki, nie ma przeszkód.

W czasie ostatniego spotkania do czytania wybrano książkę chorwackiego pisarza Miljenko Jegorovicia "Srda śpiewa o zmierzchu w Zielone Świątki", która ukazała się w ubiegłym roku nakładem wydawnictwa Czarne. Do tej pory w ramach DKK w brwinowskiej bibliotece odbyło się 17 spotkań, raz udało się zaprosić autorkę – Magdalenę Zawadzką. Aktorka w autobiograficznej książce "Gustaw i ja" opisała udane małżeństwo z Gustawem Holoubkiem. (ike)skomentuj na FB

Graniczna nabiera kształtu

27.11.2020

Jeszcze dziś ma zakończyć się utwardzanie tłuczniem Granicznej, od Pieczarkowej do początku nawierzchni z destruktu.

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie