sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Porozmawiajmy o książce

07.11.2012


Ci, którzy czytali powieść Mary Alice Monroe "Klub książki", wiedzą o co chodzi. Moda na wspólne czytanie i dyskusje w nieformalnej atmosferze o książkach dotarła do Brwinowa. 9 listopada o godz. 18.00 w bibliotece przy Grodziskiej 12 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

- Brwinowski DKK powstał w 2010 r. – mówi zolwin.pl p. Anna Adamkiewicz, pracownica biblioteki, moderatorka spotkań. Zapewnia, że mają one charakter przypominający kluby książki organizowane w prywatnych domach. Panuje całkowita dobrowolność. Udział w jednym spotkaniu nie niesie za sobą obowiązku przyjścia na następne. Jeśli ktoś nie chce czytać ani dyskutować, może spokojnie słuchać. Jeśli pragnie podzielić się z innymi wrażeniami z przeczytanej książki, nie ma przeszkód.

W czasie ostatniego spotkania do czytania wybrano książkę chorwackiego pisarza Miljenko Jegorovicia "Srda śpiewa o zmierzchu w Zielone Świątki", która ukazała się w ubiegłym roku nakładem wydawnictwa Czarne. Do tej pory w ramach DKK w brwinowskiej bibliotece odbyło się 17 spotkań, raz udało się zaprosić autorkę – Magdalenę Zawadzką. Aktorka w autobiograficznej książce "Gustaw i ja" opisała udane małżeństwo z Gustawem Holoubkiem. (ike)skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie