poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Raz na ludowo

13.08.2013


"Proszę, proszę, chwilkę w koło,/ Jak wesoło, to wesoło" – tegoroczne Dożynki Gminne na terenie żółwińskiej remizy mają przywołać klimat (folklorystyczny, nie polityczny) "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

- Tegoroczna scenografia będzie się znacznie różniła od tej, do których uczestnicy organizowanych w Żółwinie dożynek są przyzwyczajeni – mówi zolwin.pl Anna Sobczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie. – Motywem przewodnim będzie "Wesele" Wyspiańskiego. Zobaczymy parę młodą, obejrzymy występ grupy teatralnej przebranej za chochoły, która zachęci do wspólnej zabawy dzieci. Tym razem najmłodsi uczestnicy dożynek będą mogli wziąć udział w konkursach związanych z kulturą, obyczajami i tradycjami wsi polskiej.

Jak zwykle nie zabraknie muzyki tanecznej. Przeboje lat. 70, 80. i 90. przypomni kwartet "Szafa Gra" złożony z muzyków Teatru Buffo oraz znana z występów na żółwińskiej estradzie grupa Sound Force. Imprezę zakończy pokaz fajerwerków. (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie