czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Raz na ludowo

13.08.2013


"Proszę, proszę, chwilkę w koło,/ Jak wesoło, to wesoło" – tegoroczne Dożynki Gminne na terenie żółwińskiej remizy mają przywołać klimat (folklorystyczny, nie polityczny) "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

- Tegoroczna scenografia będzie się znacznie różniła od tej, do których uczestnicy organizowanych w Żółwinie dożynek są przyzwyczajeni – mówi zolwin.pl Anna Sobczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie. – Motywem przewodnim będzie "Wesele" Wyspiańskiego. Zobaczymy parę młodą, obejrzymy występ grupy teatralnej przebranej za chochoły, która zachęci do wspólnej zabawy dzieci. Tym razem najmłodsi uczestnicy dożynek będą mogli wziąć udział w konkursach związanych z kulturą, obyczajami i tradycjami wsi polskiej.

Jak zwykle nie zabraknie muzyki tanecznej. Przeboje lat. 70, 80. i 90. przypomni kwartet "Szafa Gra" złożony z muzyków Teatru Buffo oraz znana z występów na żółwińskiej estradzie grupa Sound Force. Imprezę zakończy pokaz fajerwerków. (ike)

skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie