sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Referendum 4 czerwca

24.04.2017


"Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitarna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Brwinów?" – na to pytanie mamy odpowiedzieć 4 czerwca br. w czasie referendum gminnego.

Uchwałę w tej sprawie podjęła większością głosów Rada Miejska w Brwinowie. Wśród radnych, którzy głosowali "tak", był wybrany przez mieszkańców Żółwina i Tereni Józef Streżyński.

Mimo decyzji radnych kwestia referendum nie jest jeszcze przesądzona m.in. dlatego, że w wyniku masowego sprzeciwu mieszkańców wobec projektowanej wielkiej aglomeracji warszawskiej przedstawiciele PiS sugerują, że mogą zarzucić ten pomysł. "Niewykluczone, że się z tego wycofamy" – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. (ike)skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie