sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Rozczarowania i nadzieje

29.12.2018


Z jednej strony nierozstrzygnięte przetargi na ważne inwestycje, z drugiej jednak rozpoczęcie dwóch wielkich przedsięwzięć: budowy przedszkola samorządowego oraz kanalizacji sanitarnej – to najkrótsze podsumowanie 2018 r. w Żółwinie.

Mijający rok mieszkańcy Żółwina żegnaliby w lepszych nastrojach, gdyby rozstrzygnięto ogłoszone przez gminę Brwinów przetargi na budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Słonecznej - od Nadarzyńskiej do Południowej - oraz budowę chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej - od Kasztanowej do Wolty. Niestety nie udało się wyłonić wykonawców.

Co udało się zrobić? Nową nawierzchnię uzyskała cała ul. Niecała oraz odcinki ulic Leśnej (od Świerkowej do Młochowskiej) i Granicznej (od Słonecznej do wjazdu Graniczna 2 i przed skrzyżowaniem z Pieczarkową). Dzięki nowym lampom Graniczna stała się jaśniejsza. Wydarzeniem mijającego roku było otwarcie w wyremontowanej części OSP klubu Senior+. Dziś już trudno uwierzyć, że ta tętniąca życiem i energią placówka działa tak krótko.

Na drugim biegunie, poza nierozstrzygniętymi przetargami, należałoby umieścić skrzyżowanie Nadarzyńskiej i Kasztanowej, niechlubną wizytówkę Żółwina.

Mimo rozczarowań na 2019 r. można patrzeć z nadzieją: imponuje tempo tak niedawno rozpoczętych wielkich inwestycji: budowy przedszkola i kanalizacji. Przedszkole, które w pierwszych latach będzie pełniło funkcję szkoły dla uczniów młodszych klas, ma być gotowe już po wakacjach. Pierwszy etap kanalizacji – w rejonie Nadarzyńskiej, od granicy z Owczarnią do Kasztanowej - powinien się zakończyć w połowie 2020 r., ale z pewnością, gdyby znalazły się środki finansowe, do tego czasu można by zasypać szamba także w kolejnej części Żółwina. (ike)

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie