czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Spocznij w Żółwinie

04.03.2013


W okolicach Orlika powstanie cmentarz komunalny – informuje portal WPR24, cytując wypowiedź burmistrza Gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego. Nie udało nam się potwierdzić tej informacji u burmistrza.

Według WPR24 na przełomie 2013 i 2014 r. gmina przejmie nieodpłatnie od Agencji Nieruchomości Rolnych teren przy ul. Szkolnej, część dawnego folwarku, a po wojnie PGR-u Urszulin. W tej malowniczej i atrakcyjnej z punktu widzenia rozwoju Żółwina okolicy duchowni katoliccy od dawna widzieli lokalizację dla cmentarza parafialnego. Jednak państwowa Agencja Nieruchomości Rolnych nie ma prawa przekazać terenu Kościołowi, może go natomiast przekazać gminie. Stąd zmiana statusu cmentarza z parafialnego na komunalny, oznaczająca, że mogą być na nim chowani zarówno niewierzący, jak i wierni wszystkich kościołów i związków wyznaniowych.

WPR24 cytuje wypowiedź Arkadiusza Kosińskiego w sprawie lokalizacji cmentarza: "Sprawa dotyczy tylko jednej działki. To 14 ha terenu w sąsiedztwie Orlika przy ul. Szkolnej". Cmentarz miałby powstać m.in. z funduszy z Unii Europejskiej najpóźniej w 2015 r. "Jestem spokojny o realizację tej inwestycji" – przytacza słowa burmistrza WPR24.

Chcieliśmy poprosić burmistrza o potwierdzenie informacji, jednak p. Mirosława Kosiaty z Biura Promocji Gminy Brwinów powiedziała nam, że to niemożliwe ze względu na wypełniony kalendarz spotkań p. Arkadiusza Kosińskiego. (ike)skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie