poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Spocznij w Żółwinie

04.03.2013


W okolicach Orlika powstanie cmentarz komunalny – informuje portal WPR24, cytując wypowiedź burmistrza Gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego. Nie udało nam się potwierdzić tej informacji u burmistrza.

Według WPR24 na przełomie 2013 i 2014 r. gmina przejmie nieodpłatnie od Agencji Nieruchomości Rolnych teren przy ul. Szkolnej, część dawnego folwarku, a po wojnie PGR-u Urszulin. W tej malowniczej i atrakcyjnej z punktu widzenia rozwoju Żółwina okolicy duchowni katoliccy od dawna widzieli lokalizację dla cmentarza parafialnego. Jednak państwowa Agencja Nieruchomości Rolnych nie ma prawa przekazać terenu Kościołowi, może go natomiast przekazać gminie. Stąd zmiana statusu cmentarza z parafialnego na komunalny, oznaczająca, że mogą być na nim chowani zarówno niewierzący, jak i wierni wszystkich kościołów i związków wyznaniowych.

WPR24 cytuje wypowiedź Arkadiusza Kosińskiego w sprawie lokalizacji cmentarza: "Sprawa dotyczy tylko jednej działki. To 14 ha terenu w sąsiedztwie Orlika przy ul. Szkolnej". Cmentarz miałby powstać m.in. z funduszy z Unii Europejskiej najpóźniej w 2015 r. "Jestem spokojny o realizację tej inwestycji" – przytacza słowa burmistrza WPR24.

Chcieliśmy poprosić burmistrza o potwierdzenie informacji, jednak p. Mirosława Kosiaty z Biura Promocji Gminy Brwinów powiedziała nam, że to niemożliwe ze względu na wypełniony kalendarz spotkań p. Arkadiusza Kosińskiego. (ike)skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie