czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Szafa gra

18.08.2013


Ci, którzy nie byli, niech żałują. Niedzielne Dożynki Gminne zorganizowane w Żółwinie można podsumować dwoma słowami: szafa gra. Tańczono na dechach, a w przerwach chłodzono się "Warką".

Zaczęło się jak zawsze od mszy polowej i wystąpienia burmistrza, który po zejściu ze sceny rozdawał uczestnikom imprezy chleb z tegorocznych zbiorów. Władza pobratała się z ludem, który wkrótce potem całkowicie opanował teren naszych strażaków-ochotników.

Była darmowa grochówka, ogórki małosolne i chleb ze smalcem. Grochówki starczyło dla wszystkich, pozostałe gratisy przypadły tym, którzy zawczasu ustawili się w kolejce. Pozostali mogli kupić kiełbasę z grilla. Dzieci miały atrakcji pod dostatkiem: nadmuchiwana zjeżdżalnia, zabawy i konkursy oraz mnóstwo straganowych gadżetów nęcących maluchy i nadwyrężających portfele rodziców. Perspektywę ich cudownego napełnienia przedstawiła, to nowa tradycja żółwińskich dożynek, polowa kolektura LOTTO. Ci, którzy zagrali, mogą marzyć o 12 milionach – tyle wynosi wtorkowa kumulacja.

Na żółwińskiej estradzie – także po raz pierwszy – pojawił się kwartet "Szafa Gra" złożony z artystów Teatru Buffo Janusza Józefowicza. Publiczność do białości rozgrzał discopolowy hit wszech czasów "Jesteś szalona". Występująca po "Szafie" lokalna gwiazda – grupa "Sound Force" – odpowiedziała nowszym przebojem z tego samego gatunku – "Ona tańczy dla mnie".

Szafa gra – dożynki w Żółwinie są imprezą, w czasie której można się pobawić, poznać innych mieszkańców, zatańczyć z miłą sąsiadką lub sympatycznym sąsiadem. (ike)

skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie