środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Szkoła nie urośnie, za to dostanie skrzydło

23.11.2017


Stan fundamentów Szkoły Podstawowej w Żółwinie jest gorszy, niż przypuszczano, niemożliwe okazało się zbudowanie nowej kondygnacji. Zamiast tego ma powstać nowe skrzydło obiektu – wynika z informacji zawartej w projekcie uchwały w sprawie ustalenia wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2017. Rada Miejska w Brwinowie ma ją uchwalić w czasie sesji w środę 29 listopada.

Przedstawiamy fragment dokumentu dotyczący szkoły: "Pierwotna koncepcja zakładała przebudowę, nadbudowę i rozbudowę części budynku z lat 50. W trakcie prowadzenia prac projektowych wykonano odkrywki posadowienia budynku i stwierdzono brak odpowiedniego fundamentowania do realizacji inwestycji. Nowa koncepcja zakładała rozbudowę skrzydła budynku z lat 90. W wyniku przeprowadzonych analiz stwierdzono, iż ta część również nie nadaje się pod planowaną rozbudowę – ze względu na sposób fundamentowania, układ konstrukcyjny oraz niedające się spełnić wymagania ochrony pożarowej. Przebudowa istniejącego budynku zarówno w części z lat 50. i 90. byłaby niecelowa i nieekonomiczna. Aktualnie projekt rozbudowy szkoły realizowany jest według koncepcji dobudowy nowego skrzydła, która umożliwi jednoczesne użytkowanie istniejących budynków szkoły. Ujawnione dane spowodowały konieczność zmian koncepcji rozbudowy i wydłużenie fazy projektowania". (ike)
Widok szkoły od strony lasu

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie