sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Tani wykonawca na wagę złota

02.11.2018


"Samorządy masowo odwołują przetargi. Problemy będą coraz większe" – alarmował w marcu br. Portal Samorządowy. Problemy rzeczywiście narastają, także w Żółwinie.

Nie udało się rozstrzygnąć przetargów m.in. na chodnik wzdłuż Nadarzyńskiej, od Kasztanowej do Wolty, zaś w piątek na stronie internetowej gminy Brwinów pojawiła się informacja o unieważnieniu przetargu na przebudowę ul. Słonecznej obejmującej m.in. budowę ciągu pieszo-rowerowego od Nadarzyńskiej do Południowej. Powód: "oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na finansowanie zamówienia. Zamawiający nie może podwyższyć kwoty budżetowej".

Z całej Polski napływają informacje o odwoływaniu przetargów, bo strona publiczna (samorządy) nie jest w stanie zaspokoić oczekiwań oferentów, ci z kolei wykazują, że w ostatnich dwóch latach nastąpił znaczny wzrost kosztów pracy i materiałów. Sytuację utrudnia kumulacja zaplanowanych przez samorządy inwestycji, które spieszą się z wydaniem o czasie unijnych środków. Na rozszerzenie frontu inwestycyjnego miały też wpływ wybory samorządowe, ubiegający się o reelekcję włodarze starali się zaskarbić względy mieszkańców realizacją oczekiwanych przez nich obiektów.

Jeśli sytuacja się nie zmieni, można się spodziewać, także w Żółwinie, opóźnienia wykonania zaplanowanych inwestycji. Chodnikiem od Kasztanowej do Wolty mieliśmy przejść 7 grudnia, lecz w tej chwili wydaje się to już niemożliwe.

Na szczęście udało się wyłonić wykonawcę przedszkola publicznego przy Nadarzyńskiej – obiekt za prawie 9 mln zł. ma być gotowy za rok

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie