czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023


Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.
W czasie czwartkowego spotkania sołtysa i Rady Sołeckiej uzgodniono propozycje przeznaczenia funduszu. Zgodnie z nimi największa kwota, 35 tys. zł, przypadłaby na oświetlenie górnego odcinka ul. Słonecznej do Granicznej. Tej inwestycji od dawna domagają się mieszkańcy.
Inne propozycje to: 14538,30 zł – sprzątanie, 7 tys. zł - spotkania kulturalno-rekreacyjne. W ramach zadań wspólnych z Owczarnią i Terenią przedstawiciele naszego sołectwa proponują udział w zakupie dla OSP Żółwin wydajnej pompy do akcji ratowniczych – 6 tys. zł. oraz zakup stołów do gry, tzw. piłkarzyków – 2 tys. zł.
O podziale funduszu zadecyduje zebranie wiejskie, które odbędzie się 19 września o godz. 18.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej 25. Mieszkanki i mieszkańcy Żółwina mogą zgłaszać do sołtysa własne wnioski poparte przez co najmniej 15 osób. (ike)
Na zdjęciu: wiaty obok Orlika sfinansowane z funduszu sołeckieg

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Koalicja Obywatelska wygrała w Żółwiniie i Tereni

10.06.2024

426 mieszkanek i mieszkańców Żółwina i Tereni oddało głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Koalicję Obywatelską, na Prawo i Sprawiedliwość – 192.

Burmistrzyni Podkowy czeka na spotkanie z burmistrzem Brwinowa

07.06.2024

„Nie zmienimy granic i położenia naszych miast, a więc musimy nauczyć się współpracować i ja będę dążyć do tego. Mam nadzieję, że będziemy rozmawiać o tym, co możemy wspólnie zrobić, a co możemy podzielić między siebie jako zadania. Czekam na to spotkanie” – powiedziała burmistrzyni Podkowy Leśnej Magdalena Eckhoff w wywiadzie dla „Przeglądu Regionalnego”. Do spotkania powinno dojść w najbliższym czasie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie