czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023


Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.
W czasie czwartkowego spotkania sołtysa i Rady Sołeckiej uzgodniono propozycje przeznaczenia funduszu. Zgodnie z nimi największa kwota, 35 tys. zł, przypadłaby na oświetlenie górnego odcinka ul. Słonecznej do Granicznej. Tej inwestycji od dawna domagają się mieszkańcy.
Inne propozycje to: 14538,30 zł – sprzątanie, 7 tys. zł - spotkania kulturalno-rekreacyjne. W ramach zadań wspólnych z Owczarnią i Terenią przedstawiciele naszego sołectwa proponują udział w zakupie dla OSP Żółwin wydajnej pompy do akcji ratowniczych – 6 tys. zł. oraz zakup stołów do gry, tzw. piłkarzyków – 2 tys. zł.
O podziale funduszu zadecyduje zebranie wiejskie, które odbędzie się 19 września o godz. 18.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej 25. Mieszkanki i mieszkańcy Żółwina mogą zgłaszać do sołtysa własne wnioski poparte przez co najmniej 15 osób. (ike)
Na zdjęciu: wiaty obok Orlika sfinansowane z funduszu sołeckieg

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Karpie z Żółwina

09.12.2023

Tradycja hodowli ryb w stawach na terenie majątku Żółwin sięga zapewne jego początków, czyli końca XVI wieku.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie online games