środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

UWAGA, ŚLISKO!

13.02.2014


W czwartek rano, w odstępie godziny, doszło do dwóch incydentów drogowych na rogu Kasztanowej i Nadarzyńskiej. W obu przypadkach kierujący samochodami osobowymi nie zapanowali nad pojazdami na oblodzonej nawierzchni.

Do pierwszej kolizji doszło ok. godz. 7.20 – samochód, skręcając z Kasztanowej w prawo, uderzył w tablicę z planem Żółwina. Po godzinie inny samochód wjechał na posesję położoną na rogu Nadarzyńskiej i Kasztanowej. Pojazd wyciągnęła stamtąd laweta.

Skrzyżowanie Kasztanowej z Nadarzyńską jest najniebezpieczniejszym miejscem w Żółwinie. Najbardziej narażony jest właściciel posesji położonej na wprost Kasztanowej. W 2010 r., jadący Kasztanową kierowca staranował bramę i uderzył w werandę domu. To zdarzenie i obszerna publikacja w „Kurierze Południowym” pomogły radnemu Mieczysławowi Zielińskiemu w doprowadzeniu – po kilku latach starań – do postawienia dwóch biało-czerwonych tablic, tzw. sierżantów, które miały chronić posesję. Jednak nie do końca spełniają swoje zadanie. Właściciel prosi kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków jazdy. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie