czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Żółwin rośnie najszybciej w gminie

08.05.2024


Prawie co trzecia osoba zameldowana w 2023 r. w gminie Brwinów pochodzi z Żółwina.
W żadnym innym z 15 sołectw w gminie Brwinów nie przybyło w ub.r. tylu zameldowanych mieszkanek i mieszkańców co w Żółwinie – wynika z informacji opublikowanej w ostatnich dniach na portalu gminy. Z jednej strony świadczy to o atrakcyjności naszej miejscowości, z drugiej wywołuje obawy, czy za szybkim przyrostem mieszkańców nadąży sieć wodociągowa, kanalizacja, drogi, chodniki, pojemność szkoły, przedszkola itd.
31 grudnia 2023 r. w Żółwinie było zameldowanych 1850 mieszkanek i mieszkańców – o 76 więcej niż rok wcześniej. Przy tym należy pamiętać, że faktyczny wzrost jest większy, bowiem nie wszystkie osoby meldują się w nowym miejscu zamieszkania. W sołectwach większych niż Żółwin wzrost zameldowanych był mniejszy. W Otrębusach – 32, Kaniach – 20, Parzniewie – 33. Co więcej, we wzroście prawie dorównaliśmy Brwinowowi, któremu przybyło 82 mieszkańców. Ale Brwinów nie jest sołectwem, lecz niemal trzynastotysięcznym miastem.
A jak się ma sytuacja u naszych najbliższych sąsiadów? W ostatnim dniu ub.r. w Tereni było zameldowanych 78 osób – o dwie więcej niż rok wcześniej, zaś w Owczarni – 1529, o 17 więcej. (ike)

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Koalicja Obywatelska wygrała w Żółwiniie i Tereni

10.06.2024

426 mieszkanek i mieszkańców Żółwina i Tereni oddało głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Koalicję Obywatelską, na Prawo i Sprawiedliwość – 192.

Burmistrzyni Podkowy czeka na spotkanie z burmistrzem Brwinowa

07.06.2024

„Nie zmienimy granic i położenia naszych miast, a więc musimy nauczyć się współpracować i ja będę dążyć do tego. Mam nadzieję, że będziemy rozmawiać o tym, co możemy wspólnie zrobić, a co możemy podzielić między siebie jako zadania. Czekam na to spotkanie” – powiedziała burmistrzyni Podkowy Leśnej Magdalena Eckhoff w wywiadzie dla „Przeglądu Regionalnego”. Do spotkania powinno dojść w najbliższym czasie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie