Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Z sąsiadem na dystans

(19.05.2014)

76 proc. Polaków wita się z większością swoich sąsiadów, połowa zna ich imiona, ale jedynie 4 proc. utrzymuje bliskie kontakty towarzyskie z co najmniej kilkoma osobami z sąsiedztwa – wynika z badania instytutu Millward Brown. Ten stan rzeczy większości z nas odpowiada – jedynie 13 proc. ankietowanych chciałoby mieć bliższe niż obecnie relacje z sąsiadami.

Socjolog Marek Szopski w poniedziałkowym "Metrze" tak tłumaczy tę sytuację: "W naszym modelu kulturowym bliższe relacje są zarezerwowane dla rodziny i najlepszych przyjaciół. Boimy się, że zacieśniając relacje z nieznajomymi, wpuścimy ich do tej grupy, co w naszym odczuciu jest ryzykowne – może uruchomić spiralę wzajemności, wciągnąć w stałe oddawanie sobie przysług, spotkania i prośby o pomoc". Dlatego – jak podkreśla "Metro" – sąsiada trzymamy na dzień dobry, czyli bezpieczny dystans.
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie