Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Stowarzyszeni

(02.08.2014) - wspólne sprawy

Przeszło 20 osób podjęło w sobotni wieczór decyzję o powołaniu Stowarzyszenia Przyjaciół Żółwina i Tereni. Przewodniczącym zarządu stowarzyszenia został mieszkaniec naszej wsi Paweł Komender, zaś członkiem honorowym – Mieczysław Zieliński, radny od czterech kadencji, pomysłodawca powołania tej organizacji.

- Będę chciał odegrać rolę klamry spinającej zarówno dawnych mieszkańców Żółwina, jak i tych, którzy niedawno tu zamieszkali. Ja sam jestem żółwinianinem od 33 lat, zaczynałem jako "rolnik z Marszałkowskiej" – uprawiałem pole. Dziś prowadzę w Żółwinie firmę – mówił Paweł Komender.

Mieczysław Zieliński chciałby, aby stowarzyszenie było wsparciem dla radnego wybranego w listopadzie z okręgu obejmującego Żółwin i Terenię, by wzmocniło pozycję naszych sołectw w gminie. Chodzi przede wszystkim o przyspieszenie budowy kanalizacji. – Jeśli nie podejmiemy żadnych działań, to Żółwin i Terenia zostaną skanalizowane w całości dopiero za 35 lat – mówił Mieczysław Zieliński, który w latach 90. doprowadził do budowy sieci wodociągowej i gazowej.

Zarząd stowarzyszenia zamierza we wrześniu zorganizować wycieczkę dookoła Żółwina i Tereni, która pozwoli mieszkańcom poznać bliżej okolicę. W planach stowarzyszenia są także imprezy związane z rocznicą zakończenia Powstania Warszawskiego oraz z postacią Ferdynanda Ossendowskiego, pisarza, który zmarł w pałacu w Żółwinie w styczniu 1945 r. Być może w ciągu kilku następnych lat w naszej wsi powstanie sala pamięci poświęcona najpopularniejszemu w okresie międzywojennym autorowi książek podróżniczych.

Stowarzyszenie jest otwarte dla wszystkich osób pełnoletnich, bez względu na to, gdzie mieszkają. Liczy się to, czy lubią Żółwin i Terenię, czy nie są im obojętne sprawy naszych miejscowości. Składka roczna wynosi 12 złotych.

Skład zarządu: Paweł Komender (przewodniczący), Stanisław Frej (skarbnik), Magdalena Marchwiak (sekretarz) oraz Anna Kister i Tomasz Chotkowski, Skład komisji rewizyjnej: Józef Streżyński (przewodniczący), Elżbieta Senkalska, Karol Zakrzewski. (ike)StowarzyszeniKomentarze użytkowników


Paweł (04-08-2014 00:20)

Fajnie byłoby, gdyby powstała jakaś stronka stowarzyszenia albo blog - albo postronka portalu zolwin.pl - można by śledzić na bieżąco działalność. Życzę powodzenia i pozdrawiam :)
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie