Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

niedziela, 27 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Skarbonka sołtysa

(04.08.2014) - wspólne sprawy

32 060,35 zł – to wysokość funduszu sołeckiego Żółwina w przyszłym roku. Sołtys Karol Marchwiak prosi mieszkańców, by za pośrednictwem zolwin.pl składali propozycje wydania tych pieniędzy. Każdy wniosek zostanie poważnie rozpatrzony. O ostatecznym rozdysponowaniu funduszu zdecyduje zebranie wiejskie we wrześniu.

Poza opłaceniem prac porządkowych (sprzątania i wykaszania poboczy, odśnieżania chodników przy Kasztanowej i Szkolnej) sołtys chciałby z funduszu sfinansować imprezę integracyjną dla mieszkańców (chodzi o sprzątanie terenów zielonych zakończone wspólną zabawą przy ognisku), dofinansować przedsięwzięcie związane z Antonim Ferdynandem Ossendowskim oraz zakup sprzętu fotograficznego dla Zespołu Szkół w Żółwinie. Karol Marchwiak zamierza przeprowadzić konsultacje w sprawie funduszu m.in. z Radą Sołecką oraz nowo powstałym Towarzystwem Przyjaciół Żółwina i Tereni.

Fundusz sołecki można wydać na przedsięwzięcia służące poprawie warunków życia mieszkańców. Sołecka kasa ma charakter obywatelski - o sposobie jej wydania decydują sami mieszkańcy. W ostatnich dwóch latach z funduszu sołeckiego m.in. kupiono i zamontowano wiaty na przystankach autobusu szkolnego, odśnieżarkę, dofinansowano plenerową imprezę o Ossendowskim i ogrodzenie terenu Ochotniczej Straży Pożarnej. (ike)Skarbonka sołtysaKomentarze użytkowników


AZ (08-09-2014 23:26)

Moja propozycja to rozlokowanie przy ulicach śmietników- najlepiej trzykomorowych na każdą z frakcji skoro mamy selektywną zbiórka odpadów.
Może zamiast na poboczach i w rowach śmieci mogłyby trafiać tam gdzie ich miejsce ?


Turtleton (28-08-2014 22:26)

Zakup nowych zabawek na plac zabaw zgłaszałem w zeszłym roku, ale zarówno Burmistrz, jak i radny Zieliński mówili, że nie ma miejsca na nie (kolidowałyby z projektem przedszkola). Ale może warto byłoby sprawę bliżej przeanalizować i może przynajmniej 2-3 nowe zabawki udałoby się zmieścić. Chociażby nawet jakieś skoczki.

Poza tym marzy mi się lepszy porządek w naszej wsi. Nie takie stare chodniki już są zachwaszczone i nikt o nie nie dba , rowy często zarośnięte i zaśmiecone. A jak bardzo wyładniał Żółwin po ostatnim koszeniu poboczy i ich sprzątaniu? Może powinno się więcej pieniędzy inwestować w prace porządkowe?

Przy okazji prośba do wszystkich kierowców. Jeździjcie WOLNIEJ! Szczególnie gruntowymi drogami. Kiedy jest sucho, to piach i kurz lecą na nasze domy. Kiedy jest mokro to robią się jeszcze większe dziury. Na tych ulicach często bawią się również dzieci i przebiegają zwierzęta - chrońmy je! Dajmy przykład innym!


Józef (19-08-2014 16:23)

Ubogacenie placu zabaw dla dzieci jest bardzo dobrym pomysłem. Przydała by się również plenerowa siłownia dla dorosłych z kilkoma ławeczkami dla odpoczynku.


Anna (11-08-2014 09:35)

Moja propozycja to doposażenie placu zabaw dla dzieci przy ulicy Nadarzynskiej. Cieszy nowe estetyczne ogrodzenie terenu ale myślę że dzieci byłyby bardziej zadowolone z nowych huśtawek, drabinek i innych atrakcji. Pozdrawiam. Ania


Gosia (06-08-2014 13:21)

Wnioskowałabym o chodnik przy ulicy Południowej gdzie robi się coraz bardziej niebezpiecznie ze względu na rozwijane prędkości samochodów. Dzieci nowych mieszkańców będą tędy się poruszać do szkoły czy na przystanki.
Południowa robi się ulicą z coraz większą zabudową zatem cel wydaje się być jak najbardziej uzasadniony.
Jeśli nie chodnik to przynajmniej odwodnienie ulic bo po każdym deszczu stoi woda w tej okolicy.

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców :)
Gosia


Ewa (05-08-2014 09:14)

moja gorąca prośba o utwardzenie ul.Młochowskiej od dziwacznego domu PÓŁKULI chociaż do ul.Dobrej .

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Ewa Rola
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie