Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Żółwińskie spotkania z historią

(23.11.2014)

Jedyną ocalałą z Powstania Warszawskiego radiostację przewieziono do pałacu Janusza Regulskiego na Zarybiu (obecnie mieści się tu Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna). Nadzór nad nią sprawował Stefan Korboński, który z jej pomocą utrzymywał kontakt z rządem polskim w Londynie. W sobotę, 29 listopada, o godz. 16.00 na terenie OSP przy Nadarzyńskiej 25 odbędzie się spotkanie poświęcone Stefanowi Korbońskiemu i Polskiemu Państwu Podziemnemu.

Impreza odbywa się w ramach "Żółwińskich spotkań z historią" organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Żółwina i Tereni. Partnerami sobotniego wydarzenia są: Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie, Fundacja im. Stefana Korbońskiego i Solidarność Walcząca.

Mariusz Olczak, kierownik Oddziału Archiwów Społecznych Archiwum Akt Nowych, przybliży historię Polskiego Państwa Podziemnego, zaś Roman Rybicki, prezes Fundacji im. Stefana Korbońskiego, opowie o życiu i działalności Stefana Korbońskiego, który był m.in. Delegatem Rządu na Kraj.

W czasie spotkania przedstawione zostaną relacje dźwiękowe Stefana Korbońskiego oraz fragmenty wspomnień Janusza Regulaskiego i jego syna Jerzego. Będzie można także kupić po korzystnej cenie publikacje Fundacji im. Stefana Korbońskiego oraz otrzymać wydawnictwa Archiwum Akt Nowych. Na spotkanie zapraszają: Włodzimierz Domagalski, Paweł Komender, Roman Rybicki i Anna Sobczak.(ike)Żółwińskie spotkania z historią

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt
projektowanie stron www

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie