Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

środa, 30 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Szybciej do Warszawy

(24.04.2015) - wspólne sprawy

Najpóźniej w grudniu dojedziemy do Warszawy bezkolizyjną trasą Wolica-Salomea (odcinek S8), omijając Raszyn. Dzisiejsza „Gazeta Wyborcza” nie wyklucza, że może to nastąpić wcześniej, bo prace są bardzo zaawansowane.

Gdyby położono asfalt na kilometrowym odcinku drogi powiatowej 1502W łączącej Żółwin z Książenicami, to po otwarciu nowego fragmentu S8 czas dojazdu do Warszawy z naszej wsi byłby krótszy. (ike)Szybciej do WarszawyKomentarze użytkowników


Jacek (25-04-2015 08:16)

Skoro budują cmentarz komunalny m. in. dla beneficjentów z okolic Książenic

(wiadomo że każda karawana pogrzebowa tam wieńce pogubi na wybojach....)

to może warto zainteresować nie tylko mieszkańców Żółwina lobbowaniem za wykonaniem tej drogi, lecz również tych co będą nasz „wspólny” przyszły obiekt komunalnych administrować, bo póki co to doskonale jego obecność w naszej okolicy zalegalizowano przy zmianie MPZP przez Gminę, ale już logistycznie dojazdy zostały pominięte w planach sieci dróg.
Każdy pogrzeb to będzie mega korek na Szkolnej czy innej drodze dojazdowej w okolice cmentarza.
Jak ktoś choć trochę jeździ po kraju, to chyba widzi co się dzieje na wsi jak karawana pogrzebowa przemieszcza się pod cmentarz.
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie