Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Nie będzie dożynek w Żółwinie

(09.06.2015)

Tegoroczne dożynki gminne odbędą się po raz pierwszy nie w Żółwinie, lecz w Brwinowie. Anna Sobczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, wyjaśniła zolwin.pl, że dożynki gminne zostaną połączone z powiatowymi. Dla tak dużego przedsięwzięcia, zdaniem Anny Sobczak, nie ma odpowiedniego miejsca w naszej wsi.

Odrodzenie tradycji dożynek gmina Brwinów zawdzięcza Żółwinowi. Pierwsze, w 2003 r., zorganizowano z inicjatywy grupy mieszkańców i w porozumieniu z ówczesnym burmistrzem. Za scenę służyła przyczepa samochodowa. W latach późniejszych głównym organizatorem imprezy – odbywała się ona na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej - był Gminny Ośrodek Kultury.

Święto plonów połączono z zabawą oraz atrakcjami dla młodszych i starszych. Do późnego wieczora tańczono na dechach. Na żółwińskich dożynkach Stanisław Jopek, solista "Mazowsza", śpiewał "Furmana", zaś Janusz Laskowski - "Beatę". Ubiegłoroczną gwiazdą był "Fanatic" - jeden z pierwszych zespołów disco-polo, wykonawca "Czarownicy".

Dożynki w Żółwinie były najważniejszą imprezą promującą naszą miejscowość. (ike)Nie będzie dożynek w Żółwinie

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie