Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

piątek, 18 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Dożynki, Mamma Mia!

(19.08.2012) - relaks

Zabawa rozkręcała się powoli, ale gdy na scenę weszła "Polska ABBA ze Szczecina", czyli zespół ABBA Show, stało się jasne, że ta impreza nie może się nie udać. Żółwin – jak każdego roku w czasie dożynek – dał czadu.

Zaczęło się tradycyjnie: konne zaprzęgi z oficjelami z powiatu i gminy (do Żółwina zawitała m.in. starosta Elżbieta Smolińska) oraz księżmi, korowód z dożynkowymi koszami wszystkich sołectw, msza polowa, okolicznościowe przemówienia...

Frekwencja była niespecjalna – upał dawał się mocno we znaki. Ospałej atmosfery nie zdołał ożywić brwinowski zespół Sound Force, choć przecież ci, którzy go znają, wiedzą, że zna się na swoim fachu.

Brwinowski kulturysta Wojciech Nitecki długo samotnie dyżurował przy sztandze – chętnych do wykazania się siłą brakowało. Na szczęście znalazło się w końcu kilku atletów – dwóch wycisnęło leżąc po 170 kilogramów, co jest wynikiem bardzo przyzwoitym. W czasie ceremonii nagrodzenia śmiałków był obecny Piotr Wojciechowski, który wyciska ćwierć tony. Podniesiony na duchu Wojciech Nitecki obiecał, że w przyszłym roku urządzi w Żółwinie prawdziwe zawody strongmanów.

Upał i słońce najmniej odczuwały dzieci zjeżdżające ze zjeżdżalni, "kąpiące się" w piłeczkowym basenie, naciągające opiekunów na karabiny, pistolety na kapiszony, obwarzanki i watę cukrową. Jednak gdy na scenę wyszli Agnieszka Weisfeld, Katarzyna Paculda, Tadeusz Paculda i Marcin Murawski, ciśnienie podniosło się także we krwi rodziców i dziadków kipiących energią dzieciaków.

Show szczecińskiej ABBY obudziło Żółwin. Po przerwie do artystów dołączyła Natalia Pruszko, wicemistrzyni świata w street dance. W tym składzie grupa wyśpiewała i wytańczyła największe przeboje Boney M. Żółwin dał się porwać takim hitom jak "Sunny", "Belfast", "Ma Baker", "Hooray Hooray, It's A Holi-Holiday", "Rivers of Babylon". Na parkiecie z desek brakowało miejsca dla tańczących. Fantastyczne były dzieciaki oblegające scenę, żywo reagujące na każde słowo i gest artystów.

Klimat imprezie nadawało także zimne, "niechrzczone" piwo oraz zachowanie służb dbających o bezpieczeństwo: były stanowcze, gdy zaszła potrzeba, ale nie czepiały się z byle powodu.

Sztuczne ognie wystrzelone przed 22.00 oznajmiły koniec dożynek. Do zobaczenia za rok! (ike)Dożynki, Mamma Mia!

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie